• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Opinia o książkach Sedgewicka i Shawa

–1 głos
54 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez J0ker Stary wyjadacz (11,930 p.)
zamknięte 13 lipca 2020 przez J0ker
Szanowni Państwo,

prosze o opinie o 2 następujących książkach:

https://helion.pl/ksiazki/programowanie-w-jezyku-java-podejscie-interdyscyplinarne-wydanie-ii-robert-sedgewick-kevin-wayne,prjaid.htm#format/d

https://helion.pl/ksiazki/python-3-proste-wprowadzenie-do-fascynujacego-swiata-programowania-zed-a-shaw,pyt3pw.htm#format/d

Paradygmat jest taki, że chcę dobrze opanować te języki, lub przynajmniej jeden z nich tak, żeby nawet jeśli przerwę naukę to w przyszłości wrócić do dobrego punktu bazowego, a nie prawie że zera ze znaniem tylko pętli, switcha itd. Nie zamierzam się uczyć teraz Pythona pod analizę danych/machine learning albo Javy pod testowanie. Celem na lato jest opanowanie języka, żeby mieć punkt wyjścia/zaczepienia, a przyszłość pokaże gdzie i kiedy i czy ja będę tego używać.

Korzystałem w czasie kursu na Courserze z pewnej darmowej książki Sedgewicka Analytic Combinatorics o funkcjach tworzących i sam kurs jak i ta książka odpowiadały mi.

Proszę nie dawać odpowiedzi w stylu: są darmowe kursy, bierz dokumentację i klep projekty i SPOJ/Leetcode. Po 4 miesiącach studiów przez Internet chcę ograniczyć ilość treści czytanych na ekranie. Na pewno kiedyś z takich materiałów również będę korzystać, ale teraz pragnę książki papierowej.
komentarz zamknięcia: odpowiedziałem sobie sam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 lipca 2020 przez J0ker Stary wyjadacz (11,930 p.)
Odpowiem sobie sam, gdyż kupiłem obie książki.

Książka Shawa do Pythona bardzo mi leży, dokładnie czegoś takiego potrzebowałem. Zimnego prysznica, który uczyni mnie silniejszym.

Książka Sedgewicka do Javy pewnie jest bardzo dobra, ale mniej z nią trafiłem. To nie jest książka do nauki Javy tylko książka do nauki typowego przedmiotu na 1. roku studiów informatycznych/matematycznych lub podobnych o nazwach "Wstęp do programowania/Wstęp do informtyki itd.". Java jest tu narzędziem, a nie celem. Prawdopodobnie wiele się również tej książki nauczę, ale zmarnuję wiecej czasu na czytanie o algorytmach które już znam i tak dalej. Jeśli ktoś już wie co to są iteracje, pętle, algorytmy, struktury danych a chce się nauczyć po prostu języka Java, to nie jest to właściwa książka.

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 139 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez karix-IT Użytkownik (520 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 140 wizyt
Porady nie od parady
Odznacz odpowiedź zieloną fajką, jeśli uważasz, że jest ona najlepsza ze wszystkich i umożliwiła ci rozwiązanie problemu.Najlepsza odpowiedź

85,212 zapytań

134,029 odpowiedzi

297,158 komentarzy

56,309 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...