• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ubuntu 16.04 - dwa monitory.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
493 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2020 w Sprzęt komputerowy przez AdiPol Nowicjusz (180 p.)

Witam!smiley

Wczoraj na moim komputerze zainstalowałem Ubuntu 16.04 z racji, że ten po prostu ten system uważam lepszy od windowsa. Mój sprzęt posiada zintegrowaną kartę graficzną wraz z zewnętrznym GPU (gt 210). Może nie jest to najwyższej klasy sprzęt, ale służy mi on bardziej do programowania, a niżeli do grania. Podłączyłem sobie dwa monitory, jeden do zintegrowanej karty, a drugi do zewnętrznego GPU. W biosie włączyłem zintegrowaną kartę, a następnie ustawiłem primary GPU. Na windowsie wszystko działa dobrze, 2 monitory chodzą wyśmienicie, a kartę z której chce korzystać mogę sobie zmieniać ustawiając domyślny ekran główny. Sprawa się jednak komplikuje w momencie odpalenia Ubuntu na tej konfiguracji. Zainstalowałem sterowniki do karty (nvidii), ale podczas uruchamiana systemu na dwóch monitorach podłączonych do różnych kart, system nie daje sobie z tym rady. Pulpity zaczynają lagować, popsuła się rozdzielczość oraz zrobił się jakiś dziwny zoom, nie wiem jak mam to określić. Sytuacja się trochę naprawiła gdy pozostawiłem włączony tylko jeden monitor. Problem jest jednak taki, że zostawiając włączony tylko monitor podpięty do zintegrowanej karty, linux dalej wykrywa zewnętrzną kartę powodując przy tym spadek wydajności, ale nie ma co się dziwić bo normalnie ten obraz powinien być renderowany przez drugą kartę. Kończąc moją wypowiedź chciałbym osiągnąć rezultat taki jak na windowsie, czyli główną kartą graficzną w biosie jest nvidia (w innym przypadku sterowniki totalnie przestają działać), a następnie ustawiając w ustawieniach monitor główny, chciałbym się przełączać między kartami.

Z góry dziękuję za każdą próbę pomocy :)

komentarz 18 czerwca 2020 przez trzczy Gaduła (3,280 p.)
edycja 18 czerwca 2020 przez trzczy

W ustawieniach powinno być coś w rodzaju display

U mnie na xfce jest, i tam wszystko ustawiamy. Pytanie, czy to narzędzie się ciebie słucha. Czy wykrywa oba monitory itd.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 543 wizyt
pytanie zadane 25 września 2021 w Sprzęt komputerowy przez GrzesiekMC Użytkownik (500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 110 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2020 w Sprzęt komputerowy przez TBacker87 Obywatel (1,140 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 148 wizyt
pytanie zadane 8 października 2021 w Sprzęt komputerowy przez Damian286 Nowicjusz (170 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,455 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...