• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona w w Java Spring - deployment i tani hosting - newbie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,136 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2020 w Java przez trzczy Gaduła (3,280 p.)

Zacząłem uczyć się Java Spring. Kiedyś działałem w PHP. W sumie słabo ogarniam ten temat, ale myślę, że uda mi się zrobić stronę, dzięki której się czegoś konkretnego nauczę. Ta strona to ma być fotogaleria zrobiona na piechotę w html, css i js, bez gotowców. Chodzi o to, że projekt jest bardzo oryginalny, więc tylko pozostaje rzeźbienie.

Zastanawiam się, jak zorganizować tanio serwer tej nowej strony. Gdzie wykupić hosting albo VPS i którą z tych metod ze strony Springa wybrać?

https://docs.spring.io/spring-boot/docs/current/reference/html/deployment.html

Strona ma mieć ok. 100 odwiedzin dziennie, czyli mało. I musi być możliwość podpięcia domeny.

Z góry dziękuję

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 czerwca 2020 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Sprawdzałeś Heroku? Nie korzystałem z tego komercyjnie, bardziej do hostowania np pracy inżynierskiej czy jakichś prostych projektów. Ale z tego co widzę, za 7$ miesięcznie masz pakiet z własną domeną + do 100 wejść dziennie wydajnościowo powinien Ci wystarczyć.
komentarz 18 czerwca 2020 przez trzczy Gaduła (3,280 p.)
Dzięki. Rozważę.
0 głosów
odpowiedź 17 czerwca 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
ja korzystam z mydevil i kojarzę, że można u nich też odpalać Javę - możesz poczytać sobie na ich stronce albo napisz do nich. Generalnie cenię ich za super support, nawet nocny. Co do ceny to ciężko mi się wypowiedzieć, za 200zł na rok masz podstawowy hosting, myślę że wystarczający dla Ciebie. Czy to dużo - wg mnie nie, bo za tą cenę masz na prawdę świetne wsparcie a dla mnie to kwestia najważniejsza w tego typu uslugach, ale każdy ma swoją opinię.
komentarz 18 czerwca 2020 przez trzczy Gaduła (3,280 p.)
Dzięki. Na razie ogarniam, jak to w ogóle odpalać na serwerze. Czy wystarczy java, czy powinien być web server tomcat jeszcze.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 674 wizyt
+2 głosów
4 odpowiedzi 1,701 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Hacker4300.exe Użytkownik (650 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 589 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Piotr86PL Początkujący (340 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...