• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomysł na aplikację na zaliczenie wg. wytycznych

Object Storage Arubacloud
+1 głos
465 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2020 w C# przez Sailercon Nowicjusz (150 p.)

Cześć, muszę napisać aplikację na studia na jeden z tematów:

  • Wypożyczalnia samochodów
  • Biuro podróży
  • System sprzedaży biletów
  • Hotel
  • CRM - Zarządzanie kontaktami z klientami
  • Księgarnia
  • System dla działu produkcyjnego
  • Cukiernia

Warunek: Hierarchia klas dla wybranej przez siebie dziedziny składająca się z minimum 5 klas

Zarzuci ktoś jakimś pomysłem jakie to mogą być klasy? Wydaje mi się, że 5 klas w dół to dużo albo źle rozumiem hierarchię w c#, poza studiami nie mam z nim do czynienia

Dzięki z góry

komentarz 15 czerwca 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Te diagramy są bez sensu oraz nie przydadzą się przy implementacji wypożyczalni.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 czerwca 2020 przez sunzi Bywalec (2,000 p.)
Przykład. Cukiernia:

Pracownik

    Cukiernik

        StarszyCukiernik

        PoczątkującyCukiernik

    DostawcaMąki

    SzefCukierni

Klient

etc... etc.. Najważniejsze abyś dobrze znał/wiedział co chcesz "zamodelować", bo jeśli nie będziesz wiedział np. jak mniej więcej działa cukiernia i z czego się składa to niestety nie wyczarujesz klas które mają modelować dany temat. Może mój przykład nie jest idealny i miejscami naciągany, ale mam nadzieję, że zainspirowałem ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 709 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 1,776 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2018 w Offtop przez TerryCrow Początkujący (340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 571 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...