• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Hosting dla projektu .net core

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,518 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2020 w C# przez michal Mądrala (5,560 p.)
Witam. Chciałbym zrobić aplikację która składała by się z frontu (react ,lub angular), backendu (.net core, lub PHP laravel), oraz bazy (MSSQL, lub mySQL). Mam dylemat ponieważ mam większe doświadczenie w .net i bardziej był bym skłonny iść w tą stronę, tylko pytanie jak wygląda hostowanie takiego projektu i czy jest to dużo bardziej kosztowne niż np laravel i zwykły hosting. Czy w przypadku gdybym się zdecydował na opcję .net core musiał bym osobno wykupić serwer VPS + dodatkowo zwykły hosting na postawienie frontu i bazy danych, czy są jakieś możliwości żeby to wszystko w jednym miejscu było. Proszę o sugestię jak to najlepiej było by ogarnąć, ewentualnie jak macie jakieś sprawdzone hostingi pod tego typu aplikacje to proszę o info. Dodam że na chwilę obecną nie jestem w stanie określić jaka ilość użytkowników by była. Zapewne na początek było by niewiele i przyrost z czasem.

Pozdrawiam.
komentarz 14 czerwca 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)

Nigdy nie miałem styczności z asp.net, ale wydaje się że Azure jest najlepiej przystosowanie do hostowania takich aplikacji.

https://docs.microsoft.com/pl-pl/aspnet/core/tutorials/publish-to-azure-webapp-using-vs?view=aspnetcore-3.1

1
komentarz 14 czerwca 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Co do hostingu .net Core to spokojnie obejdzie się bez VPS. W Polsce masz webio.pl za granicą jest masa firm. Najtańsze są po kilka-kilkanaście zł na miesiąc.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 czerwca 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Ja mam backend w Javie i on działa na heroku, a frontend mam na netlify. Oba narzędzia darmowe.
0 głosów
odpowiedź 15 czerwca 2020 przez michal Mądrala (5,560 p.)
Czy ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenie w tych kwestiach  ?
0 głosów
odpowiedź 15 czerwca 2020 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Jesteś pewny że .NET Core + react/angular?
Nie miałeś na myśli czasem ASP.NET Core?
Wtedy mógłbyś ogarnąć frontend i backend jedną aplikacją, jedynie co byś jeszcze potrzebował do serwer baz danych. (bez react'a/angular'a)

Jest jeszcze opcja wykupienia VPS'a i postawienia na nim wszystkiego czego potrzebujesz, czyli frontend, backend, serwer baz danych.

Potem jeszcze opcjonalnie wykupujesz domenę jeśli nie chcesz otwierać stronę po IP'ku. (lub wybierasz opcję z darmową domeną)

Użycie Heroku też nie jest złym pomysłem, wtedy byś wydał $7/miesiąc na stale działającą apkę.
Darmowa wersja "usypia" apkę po godzinie nieaktywności, ale jeśli nie stanowi to dla ciebie problem poczekania 5-10 sekund na załadowanie strony, to możesz nawet darmową wersję brać.
Posiada także darmową bazę danych PostgreeSQL (z ograniczeniem do 10,000 wierszy)

Jeśli twoja aplikacja ma zamiar korzystać także z dysku, to musisz wydać kolejne pieniądze. (Amazon S3, $0.024/GB)
komentarz 17 czerwca 2020 przez michal Mądrala (5,560 p.)
Chciałbym żeby to było SPA, stąd react/angular + api w .net core. Czyli najlepszą opcją byłoby wykupienie VPS ? W taki przypadku można było by postawić api .net core z baza i front w jednym miejscu  ?

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 249 wizyt
pytanie zadane 30 października 2019 w C# przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 404 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2018 w Nasze projekty przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 292 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...