• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena pierwszej strony portfolio

Object Storage Arubacloud
+5 głosów
468 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2020 w HTML i CSS przez malvator Użytkownik (720 p.)

Witam,

Właśnie skończyłem pisać swoją pierwszą stronę portfolio.

Jest ona bardzo mała ale właśnie mi o to chodziło - krótko i na temat.

Jestem początkującym webmasterem, jeszcze nie mam pracy i bardzo chciałbym ją mieć.

Proszę Was o szczerą ocenę strony pod każdym względem oraz czy się kwalifikuje do publikacji w internecie ?

No i jeszcze czy mam jakieś szanse na pracę lub zlecenia ?

Strona: https://maciej790.github.io

Z góry dziękuję za każdą konstruktywną krytykę.

Pozdrawiam

komentarz 14 czerwca 2020 przez Mateusz Bartczak Użytkownik (610 p.)
w umiejętnościach ta strzałka skacząca zmusza aby skupić się aby w nią trafić, lepiej jakby po prostu stała w miejscu, nie zawsze wyświetlają się te napisy: umiejętności itp. ale poza tym to wszystko jest bardzo ładnie skonstruowane :)
1
komentarz 14 czerwca 2020 przez VBService Ekspert (253,100 p.)
edycja 14 czerwca 2020 przez VBService

No ta strzałka w umiejętnościach ta animacja denerwuje.

Zrób ją wolniejszą, albo niech co 2-3 sekundy zrobi tylko taki efekt np.:  jquery "shake",  jquery"bounce" (coś hej tu jestem wink zwróc na Mnie uwagę)

albo po 2-3 sekundach zmieni kolor paletą kolor, taki rainbow i wróci do kolou bazowego

albo efekt starego neonu: animacja neon

No i przyciski na dolnej belce menu mrugają i sie rozjerzdzaja po wskazaniu myszka.
Zrobiłem nagranie: .:.:. YT .:.:. , ustaw płynne zmiany coś w stylu fadeIn, fadeOut gdy hover
i może na sztywno width dla obiektów w belce a margin lewy i prawy auto.

Reszta super yes

komentarz 16 czerwca 2020 przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
Strona wygląda dość ładnie, jak na pierwszą to naprawdę nieźle! Jeśli miałbym coś zasugerować od strony wizualnej, to byłoby to dodanie paddingu przy dolnym pasku nawigacji, no i to że kiedy najeżdżam myszką wszystko mi się tam rusza dość chaotycznie, troszkę to nieprzyjemne ;) Moim zdaniem powinno też tak być, że kiedy jestem na głównej stronie to kiedy kliknę znaczek home to nie powinien mi się loading screen pojawiać. Do poprawki jest też wspomniana wyżej strzałka, poza tym jest naprawdę dobrze.
komentarz 16 czerwca 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Animacja strzałki jest okej, ja bym zmienił tylko jej zakres ruchu na krótszy.

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 czerwca 2020 przez Dani3l Bywalec (2,160 p.)
Siemka :)

Z mojej strony kilka uwag:

1. taka nagła zmiana ikon na tekst wygląda średnio.

a) w czasie interakcji wszystko lekko się rozsuwa.

2. Na mobilce nie działa hamburger , szkoda że to ikonka , lepiej zrobić samemu :).

3.Animacja strzałki troche denrerwująca imo.

4. `HTML i CSS mam opanowane na zaawansowanym poziomie` imo lepiej tak nie pisac tylko wypisac technologie bez takich dopisków.

5. W ofercie animacja po najechaniu na daną usługe jest okropna imo ,tylko utrudnia czytanie.

6. Mógłbyś mi napisać co w skrócie znasz z js'a i reacta ?

7. Od JQ się odchodzi , mimo że nadal jest wykorzystywane w mnóstwie starszych projektów , lepiej się skupić na vanilli itd a w razie potrzeby JQ ogarniesz bardzo szybko.

8. Generalnie strona wygląda średnio imo , może skorzystaj z jakiejś palety kolorów.

9. No właśnie niby tak dobrze znasz css'a a w kodzie mieszasz zwykly kod z zapytaniami media - raz jedno raz drugie kompletnie bez sensu,  używasz długich selektorów - po co? mamy konwencje nazywania klas i warto się jakiejś nauczyć , html też taki dobry mówisz a semantyki brak xd.

10. Ikonki technologi / narzędzi na tym tle to jakaś porażka.

11. Kontakt: ten button po najechaniu to się robi jakimś gigantem - po co aż tak mocno ?

12. Ten loader trwa za długo imo.

13. Nie ma co szukać pracy za szybko , ucz się , masteruj js'a potem leć z jakąś biblioteką. Powodzenia ze znalezieniem dobrej pracy bez dobrej znajomości frameworka xd.

 

Pozdrawiam :)
0 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2020 przez Damian12345 Bywalec (2,940 p.)
nie wiem czy to źle ale animacja ładowania się tak co chwile odnawia i nieładnie wygląda fajna by była jakaś która sprawia wrażenie że cały czas leci ta sama
0 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2020 przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
Ja bym publikował, zawsze warto spróbować, może akurat Ci się trafi praca tylko, że na stronie nie ma portfolio, a rzadko ktoś chce zatrudnić "kota w worku".

Co do strony bardzo ładna, zmieniłbym tylko, aby w dolnym menu napis pojawiał się nie po najechaniu na ikonkę ale przy najechaniu na nieco większy obszar niż sama ikonka, chyba wiesz o co chodzi.

No i oczywiście przyjazne adresy w .htaccess.
0 głosów
odpowiedź 17 czerwca 2020 przez mibdbz Gaduła (4,300 p.)

W zakładce kontakt, formatki z miejscem na email itd najeżdżają na to co jest na tle, czyli na miasto.

–1 głos
odpowiedź 16 czerwca 2020 przez niezalogowany
Witam! Według mnie bardzo ładna strona a szczególnie kod źródłowy (czysty). Jeśli chodzi o plik CSS to widać, że Pan poświęcił na to czas. Ale jest coś do poprawki. W podstronie "home" pasek menu zasłania końcówkę napisu. Oprócz tego to naprawdę nieźle.

Pozdrawiam!

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 450 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2019 w Nasze projekty przez Dawid_Predecki Obywatel (1,610 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 432 wizyt
+2 głosów
5 odpowiedzi 732 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2017 w Nasze projekty przez Damian Wiśniewski Początkujący (250 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...