• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Jak wyłączyć komunikat o aktualizacji do najnowszej wersji Firefox?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,357 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
zamknięte 13 czerwca 2020 przez Krzysiek_34

Witam.

Korzystam z przeglądarki internetowej - Firefox. Aktualnie mam wersję 72.0.2 (64 bity) - odpowiada mi. Firefox męczy mnie, żebym go uaktualnił do wersji 77.0.1 - nie odpowiada mi. Firefox jest moją domyślną przeglądarką, jak coś.

Sprawa wygląda tak.
Po uruchomieniu systemu, gdy otwieram Firefoxa - to za każdym razem na górze po prawej wyskakuje komunikat o treści:

Dostępna jest nowa wersja przeglądarki Firefox. Uaktualnij przeglądarkę Firefox dla szybkości i bezpieczeństwa.
[Pobierz aktualizację]   [Nie teraz]


Za każdym razem muszę klikać w przycisk Nie teraz. Ten powyższy komunikat wyskakuje mi co kilka godzin, jak coś. Od momentu zainstalowania wersji 72.0.2 - szybko skonfigurowałem tego Firefoxa.

Szybka konfiguracja (teoretyczne wyłączenie aktualizacji):
Uruchamiasz Firefoxa ---> Otwórz menu ---> Opcje ---> Ogólne ---> ...i tam poniżej jest komunikat...
Zezwalaj przeglądarce Firefox na:
1. automatyczne instalowanie aktualizacji [to mam koniecznie odznaczone!!!]
2. sprawdzanie dostępności aktualizacji i pytania o ich instalację [to mam zaznaczone]

Problem polega na tym, że w tej powyższej konfiguracji nie ma opcji "Wyłącz aktualizację" - wtedy nie wyskakiwałby mi ten denerwujący komunikat i byłoby super.

Oprócz tego próbowałem pozbyć się tego komunikatu następującym sposobem.

W pasku adresu:
1. wpisałem about:config
2. mam tam ustawione aktualnie:
a) app.update.auto ---> false
b) notification firefox ---> false
c) dom.webnotifications.enabled ---> false
d) dom.push.enabled ---> false

Czy wiecie jak raz na zawsze pozbyć się tego komunikatu, abym pozostał przy wersji 72.0.2 ?
Czy trzeba coś zmienić w rejestrze systemu (regedit) zmieniając wartość w nazwie klucza ?

Będę bardzo wdzięczny za skuteczną pomoc.

komentarz zamknięcia: Problem został rozwiązany

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 402 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 958 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,617 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...