• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zainfekowane urządzenia - filmik

Object Storage Arubacloud
0 głosów
201 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez Rumble17 Nowicjusz (160 p.)
edycja 5 lipca 2020 przez Arkadiusz Waluk
Dzień dobry, pisze trochę po fakcie, niestety, ale jestem bardzo nerwową osobą proszę więc o wyrozumiałość

Jakiś czas temu najprawdopodobniej złapałem jakiś syf z filmiku na Skype który przesłała mi pewna dwulicowa dziewczyna poznana pierw w sieci, Skype pierw był na telefonie a później na lapku. Tyle co zauważyłem to dziwne zbiegi aktywności tej pani w trakcie gdy np coś robiłem na jej profilu na telefonie. Stwierdziłem że sformatuję telefon i przy okazji laptop (win10 pendrive)  po czym zaczęła otwierać się przeglądarka z różnymi stronami podczas startu jak i czasem później, było też logowanie na konto gry co się dowiedziałem od znajomego.

Przeskanowałem kompa nortonem, kasperkym online, mallwarebytes itd. ostatecznie nic nie znalazło a problem dalej był więc sformatowałem jeszcze raz kompa. Mam nadzieje że tylko na biosie tego nie ma..bo sie czuje osaczony. Jednak na telefonie to chyba bym musiał roota jakby tak na serio.. tak samo reszta urządzeń. Pytanie od osoby bardzo niepojętej w informatyce - Jeśli zalogowałem się na najprawdopodobniej zainfekowanym pc na gmaila jednorazowo w tym zmieniając hasło to czy mogła mi zainfekować tv synchornizacją czegoś? bo mam z androidem, co prawda nic nie robiłem w aplikacjach ostatnio jednak synchronizacja pewnie dziala. Albo czy można przesłać wirusa przez chromecasta?.. wybaczcie Państwo ale żałosny problem naiwnego i głupiego człowieka dla którego internet pewną częścią życia niestety :/ Pozdrawiam ciepło..
komentarz 5 lipca 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Dlaczego ukryłeś swoje komentarze i zmieniłeś treść pytania na bezsensowną/nieczytelną?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 11 czerwca 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Szczerze wątpię, że cokolwiek miałeś na komputerze, pewnie podczas instalacji jakiegoś programu zainstalowałeś jakiś syfiaty dodatek do przeglądarki. Co najwyżej to mogłeś nabrać się na phishing, więc wystarczy, że zmienisz hasła do kont. Nie rób żadnego roota, bo dopiero wtedy możesz się zawirusować, jeżeli nie będziesz uważny.
komentarz 17 czerwca 2020 przez Rumble17 Nowicjusz (160 p.)
przywrócone 5 lipca 2020 przez Arkadiusz Waluk
Niestety po tej pierwsze formacie to jedyne co miałem zainstalowane to jedna gre i w sumie tyle ale nie miałem antywirusa nawet wiec hm jest możliwość że przy ściąganiu się złapało? a może to ona?

Szczerze to najbardziej boje się o tv.. no bo jednak mam tam konta różne, w tym też ps4 działa.. a jeśli widzi moje działania to niezbyt dobrze jest.. co prawda na tv nic się nie dzieje i fakt że zrobiłem przywrócenie ustawień fabrycznych ale nie wiem czy to coś by pomogło gdyby faktycznie coś było.. a niestety to złośliwy człowiek był z niej
komentarz 18 czerwca 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Jedyny sposób jaki wyobrażam sobie na zainfekowanie tv to w przypadku, gdyby to było tv z androidem zalogowane do konta do którego podałeś gdzieś hasło. W takim przypadku możnaby zainstalować zdalnie na niego aplikację, ale i tak wiele taka aplikacja nie zrobi, bo android jest bardzo zabezpieczony. Jeżeli pojawiła się jakaś nowa aplikacja to możesz ją odinstalować.

Jeżeli gra piracka to całkiem możliwe że ma wirusa.
komentarz 18 czerwca 2020 przez Rumble17 Nowicjusz (160 p.)
przywrócone 5 lipca 2020 przez Arkadiusz Waluk
Tak, tv jest z androidem. Samo Konto google było używane tylko na tv i jednorazowo użyłem na zainfekowanym urządzeniu w celu zmiany hasła co nie pozwoliło na dłuższą synchronizację bo na tv się już nie logowałem później ponownie jednak nie wiem czy w tym krótkim czasie "coś" się nie przesłało. Choć niczego szczególnego nie zauważyłem.

Gra oryginalna, nie było piratów. Jednak pierwsza formate pc prowadziłem pierw z usb więc może przeskoczył wirus o ile takowy był? Nie znam się a mam bzika na punkcie prywatnosci

Podobne pytania

+1 głos
7 odpowiedzi 4,899 wizyt
+1 głos
8 odpowiedzi 7,270 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Munvik Dyskutant (9,350 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,847 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez ziolojestem Nowicjusz (120 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...