• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Automatyczne przywracanie systemu Windows 10

Object Storage Arubacloud
+1 głos
252 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)

Witam,

Posiadam komputer z 4 dyskami, z czego 2 z nich mają zainstalowany system windows 10. Wszystko zaczęło się od marca, gdy firma zawiesiła działalność w biurze i zaczęliśmy pracować zdalnie. Od wtedy sporadycznie, ale jednak, pojawiał się check disk przy starcie komputera.
Częściej działo się to na przestrzeni kwiecień/maj. No i w ów maju zepsuł się prywatny windows . Nie mógł się zbootować, po prostu totalna awaria bez możliwości naprawy. Po dwóch dniach starań, sprawdzaniu każdej opcji poddałem się i przeinstalowałem system.

Aktualnie, po 2 tygodniach ten sam problem napotkał dysk firmowy. No może "prawie" ten sam, gdyż przy starcie widnieje napis "Automatyczna naprawa komputera" i tyle - niebieski ekran.

Co robiłem, a nie naprawiło komputera:
- Naprawa przy kolejnym uruchomieniu komputera
- Przywracanie z punktu przywracania (nie ma)
- Przywracanie z obrazu (nie ma)
- próba naprawy poprzez bootrec /fixmbr (nie może odnaleźć pliku mimo poprawnej ścieżki)
sfc /scannow (nie odnalazł nic)
chkdsk za pierwszym razem kombinował 40-50 minut i nic, a za kolejnymi próbami trwa to może minute i mówi to samo
- odłączałem dyski i podłączałem do innych portów SATA
- próbowałem odpalić instalke windowsa z pendrive, lecz komputer się wtedy resetuje i jakby zapomniał co miał zrobić
- resetowanie windowsa z usunięciem aplikacji, lecz zostawieniem danych osobistych (po 1%, cofa zmiany i wyskakuje komunikat, że przywracanie zakończone niepowodzeniem
- skanowałem malwerebytes i antymalwere, znalazło 3 zagrożenia, które usunąłem.

Wszystko wygląda jakby to był faktycznie jakiś wirus, psujący MBR lub ogólnie pliki windowsa. Nie może on wtedy ani odzyskać systemu, ani się zbootować. Tym bardziej, że wystąpiło to u mnie na dwóch systemach. Ma ktoś jakieś rady ?

Jeszcze jedno. Po diagnostyce, wszedłem w logi srtTrail gdzie na samym dole widniał komunikat: "Nie można odnaleźć dysku twardego. Jeśli dysk twardy jest zainstalowany, to nie odpowiada". Wszystko fajnie, tylko wchodząc na mój prywatny windows, widzę partycje (w moim przypadku D) gdzie WSZYSTKO jest, każdy plik, pojemność, po prostu wszystko.



 

 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 150 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 352 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,001 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,647 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...