• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Otwarte porty

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
282 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Tine Użytkownik (690 p.)
Witam wszystkich, mam pytanie dotyczące sieci mam tu na myśli dokładnie porty.

Jakie porty zazwyczaj może miec otwarte urządzenie (router) o adresie np. 192.x.x.x ?

I jak mogę sprawdzić jakie porty ma otwarte urządzenie o adresie zewnętrznym ip x.x.x.x

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 11 czerwca 2020 przez FLap Początkujący (360 p.)

A number of ports are safe to open such as the ones used for Internet access, email and FTP file transfers. Common port numbers that typically may be open include 21, 25, 80, 110, 139 and 8080. By default, these port numbers are usually active and open in most routers.

Czyli precyzując, najczęściej otwarte standardowo są te porty.

  • 21, 25, 80, 110, 139 oraz 8080

A co do drugiego pytania, to z jakiego systemu kolega korzysta?

  • Pod Linux jest to nmap i netstat, lsof, ss
  • Pod Windows polecam zajrzeć TUTAJ

 

Pozdrawiam!

komentarz 11 czerwca 2020 przez Tine Użytkownik (690 p.)
Dzięki za pomoc!

Sprecyzuje drugie pytanie. Miałem na myśli czy jest możliwość sprawdzenia zdalnie jakie otwarte porty ma uprzedzenie o adresie zewnętrznym ip np. 192.x.x.x

Wiem że są strony np. https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ które umożliwiają sprawdzenie czy podany adres ma otwarty np port 80 czy też zamknięty, czy jest możliwość uzyskania poprostu wszystkich portów które ma otwarte "dany adres zewnętrzny ip"?
komentarz 11 czerwca 2020 przez Tine Użytkownik (690 p.)
Jesteś w stanie opisać w jaki sposób mniej więcej ta strona bada jakie porty ma otwarte dany adres ip?
Nie zależy mi na gotowych rozwiązaniach, tylko zrozumieniu jak można tego dokonac
 

Dzięki za pomoc!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 302 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Tine Użytkownik (690 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 169 wizyt
pytanie zadane 15 września 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Daniel Mazur Obywatel (1,160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,720 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...