• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Domyśle programy windows 10

Object Storage Arubacloud
0 głosów
153 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez kubekszklany Gaduła (3,190 p.)

Witam. Chciałbym wybrać domyślne aplikacja w Windows 10, dla przykładu VLC jako domyślny odtwarzacz filmów. Problem jest taki że nie ma go na liście, nie mogę go też "manualnie" wybrać, bo zamiast wybierz inną aplikację (jak w przypadku funkcji "otwórz za pomocą" konkretnych plików, np. avi czy mp4) mam jakiś sklep microsoft. Jak tu zmienić tą aplikację na taką której nie ma na liście?

komentarz 11 czerwca 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
A w opcjach VLC nie ma możliwości ustawienia skojarzeń plików A/V z playerem?
komentarz 11 czerwca 2020 przez kubekszklany Gaduła (3,190 p.)

Możliwe że jest, muszę zerknąć. Jednak wolałbym bardziej uniwersalne rozwiązanie, bo oprócz wideo muszę jeszcze inne typy plików ustawić dla innych programów.

EDIT: Jest, ale i tak przekierowuje mnie na ustawienia...

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2020 przez niezalogowany
Jeżeli nie ma na liście aplikacji którą Pan chce wybrać to nie ma tej aplikacji w komputerze. Microsoft Store to aplikacja skąd Pan może pobierać różne dodatki.
komentarz 10 czerwca 2020 przez kubekszklany Gaduła (3,190 p.)
Jest na komputerze, bo ją osobiście zainstalowałem. Z jakiegoś powodu nie pojawia się na liście i nie wiem czemu nie mogę samemu wybrać właściwego pliku exe.
komentarz 11 czerwca 2020 przez FLap Początkujący (360 p.)
A jest możliwość odpalenia manualnie aplikacji ?
komentarz 11 czerwca 2020 przez kubekszklany Gaduła (3,190 p.)
Jak najbardziej. Zdaje się że jakiś czas temu mi zniknęły z listy wszystkie programy, które miałem zainstalowane, może podczas jakiejś aktualizacji, nie wiem. Fizycznie mam działające programy ale żadnego z nich nie ma na liście.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 248 wizyt
pytanie zadane 22 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)
–3 głosów
0 odpowiedzi 324 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 219 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2021 w Systemy operacyjne, programy przez ProTass Nowicjusz (120 p.)

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,604 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...