• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PC - ocena zestawu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
146 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2020 w Sprzęt komputerowy przez Kacperek_code Obywatel (1,690 p.)

Witam, 

chcę w najbliższym czasie dokonać zakupu komputera. W związku z tym mam parę pytań.

1: https://www.morele.net/komputery/dyski-i-nosniki-danych/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=674373

2: https://www.morele.net/komputery/dyski-i-nosniki-danych/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=674379

3: https://www.morele.net/komputery/dyski-i-nosniki-danych/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=674559

Który z tych zestawów jest bardziej kompatybilny i wydajny? 

Różnią się tylko płytą główną i chłodzeniem.

Czy jeśli będę chciał podkręcać procesor taki zasilacz wystarczy ?

Czy lepiej będzie wziąć płytę Asusa czy MSI ?

 

Jeżeli widzicie w tych pieniądzach lepszy procesor/płytę główną/chłodzenie/itd. to bardzo proszę o podanie waszych propozycji takiego zestawu. 

Komputer składam raczej na lata(szybko nie będę go zmieniał), dlatego chciałbym, aby posłużył trochę do programowania( głównie Visual Studio) oraz do pogrania w jakieś tytuły typu np. GTA V ,Far Cry 5 lub Battlefield 5.

 

Dziękuję za wszelką pomoc i rady! 

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
wybrane 10 czerwca 2020 przez Kacperek_code
 
Najlepsza
Powiem ci, że nie orientuje się czy płyta ASUS TUF B450M wspiera Ryzeny 3-ciej generacji prosto z pudełka, możliwe, że będzie trzeba zaktualizować bios, a nie zrobisz tego bez starszego procesora.
Płyty od MSI z dopiskiem MAX na 100% wspierają nowe Ryzeny, bo sam niedawno kupowałem B450 Tomahawk Max.

Dark Rock 4 jest spoko chłodzeniem, ale jakbyś chciał trochę przyoszczędzić to możesz zmienić na SPC Grandis albo Fortis. U mnie na Fortisie Ryzen 5 3600 przy 4,2 GHz @ 1.36V nie przekracza 70 stopni pod pełnym obciążeniem.

Zasilacz da rady bez najmniejszego problemu.

P.S. Jak planujesz jakoś bardziej podkręcać procesor / kartę graficzną to warto by było zakupić kilka wentylatorów, bo ta co podałeś ma tylko 2 w zestawie.
1
komentarz 10 czerwca 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
Jak tak teraz patrzę, to ten Arctic Freezer 34 też wydaje się być spoko opcją.
komentarz 10 czerwca 2020 przez Kacperek_code Obywatel (1,690 p.)

Jaką obudowę masz ? Albo polecałbyś ? Zastanawiam się jeszcze czy karta graficzna https://www.morele.net/karta-graficzna-asrock-radeon-rx-5700-challenger-d-oc-8gb-gddr6-90-ga17zz-00uanf-6352463/ nie byłaby lepsza ? Czy mogę zapytać jaki zestaw posiadasz ? Z góry dziękuję !

1
komentarz 10 czerwca 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
Obecnie posiadam obudowę SilentiumPC M35W.
W tej cenie nie wiem czy jest coś lepszego od tej SG1.

Co do tego RX, to niedawno sam wybierałem pomiędzy RTX 2060 Super, a RX 5700 XT, ale wybrałem jednak RTX ze względu na rzekome problemy ze sterownikami do RX. Od lat używałem kart AMD i nie raz zdarzyło mi się, że sterowniki szwankowały, więc zdecydowałem się na RTX.

Jeżeli chodzi o mój zestaw to obecnie mam:
Ryzen 5 3600 4,2 GHz @ 1.36V
MSI B450 Tomahawk Max
RAM Patriot Viper 16GB 3200MHz
Gigabyte RTX 2060 Super Windforce 3X
SilentiumPC Vero M1 600W
komentarz 10 czerwca 2020 przez Kacperek_code Obywatel (1,690 p.)

Bardzo Ci dziękuję za pomoc! Jednak zostanę przy rozwiązaniu Intela, RTX to dobra decyzja. Pozdrawiam! smiley

0 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Jakie posiadasz budżet na ten zestaw?
komentarz 12 czerwca 2020 przez Kacperek_code Obywatel (1,690 p.)
Do 4,5 tys.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 111 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2020 w Sprzęt komputerowy przez pytajnik12 Początkujący (280 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 117 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 219 wizyt

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...