• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pozycjonowanie, Google, SEO

Object Storage Arubacloud
+1 głos
295 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2020 w HTML i CSS przez Mirek Błażejewski Początkujący (280 p.)
Cześć.

Tak się zastanawiam nad pozycjonowaniem strony i wiem, że na pozycję w google, duze znaczenie mają treści na stronie ale czy SEO pozycjonuje po widocznej treści czy po kodzie HTML?

Pomyślałem, że jeżeli robot google pozycjonuje patrzac na kod HTML to, gdy mamy stronę z małą ilością widocznej treści(taka z dużą ilością grafik) to można napisać w kodzie wartościowy tekst zamknąć go w divie i w css ustawić display:none.

Jak myślicie?

Pozdrawiam
3
komentarz 9 czerwca 2020 przez XiverKi Bywalec (2,050 p.)
mamy 2020 rok, roboty googla potrafią interpretować nawet pliki JS.

Takie akcje, o której napisałeś mogły przechodzić kiedyś. Teraz za coś takiego strona dostanie punkty minusowe i efekt będzie odwrotny.

Roboty googla strone widza tak jak użytkownik, a nawet lepiej. Nie oszukasz ich tak
komentarz 9 czerwca 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Ja bym spróbował podawać inną treść dla google botów. Ponoć jest to niedozwolone, ale z drugiej strony Google zaleca takie podejście przy aplikacjach SPA gdzie roboty nie potrafią czytać JS. Możliwe, że własne tak to da się obejść.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 czerwca 2020 przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)
Myślę, że gdybym pisał takiego robota, to wchodziłby do plików CSS i sprawdzał co ma wyłączoną widoczność i nie brał tego pod uwagę w kodzie HTML. Ale nie wiem jak jest naprawdę.
0 głosów
odpowiedź 9 czerwca 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)

dispaly:none; zreszta podobnie jak inne metowy oparte na warstwach (z-index:-1--;, margin-left;-9999px; itp.) sa juz dawnooooo na cenzurowanym. Zgadzam sie z komentarzem XiverKi.

W tej chwili jest to masa ciezkiej pracy i wiedzy, aby podejrzec i podpiac sie pod te wciaz zmieniajace sie algorytmy.

Skoro browser bierze html/css/js i na ich podstawie renderuje strone, no to wie o jej wygladzie/tresci WSZYSTKO. Moze crawler wcale nie musi wejsc na strone, bo dane do google leca przez system?:P Przypominam, ze chrome to jest przegladarka google'a (a oni wspolpracuja z M$).

 

Jak ktos sie chce w to bawic to musi wydac DUZO $. Jak widze te oferty, wez mi zrob seo za 300zl... To lepiej wydajcie te pieniadze na zabawe.

 

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 327 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2019 w HTML i CSS przez Alcomats Użytkownik (580 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 884 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2016 w HTML i CSS przez makoso Mądrala (7,380 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 745 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2016 w HTML i CSS przez niezalogowany

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,623 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...