• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór laptopa.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
317 wizyt
pytanie zadane 8 czerwca 2020 w Sprzęt komputerowy przez icytower Bywalec (2,110 p.)
Siemka,

szukam laptopa używanego i nie wiem jaki wybrać. zupełnie nie znam się na lapkach więc nie wiem ile powinienem przeznaczyć pieniędzy na coś co będzie spełniać moje wymagania. Ma obsługiwać przynajmniej 16gb ramu, używany będzie głównie do pracy ale czasami do grania, więc miło by było gdyby miał dedykowaną grafikę lub thunderbolt żeby podłączyć eGPU. Przyzwyczaiłem się do thinkpadów więc slot na stację dokującą jest absolutnie konieczny. Procesora nie mam wybranego modelu ale chcę kupić z zapasem żeby nie musieć wymieniać komputera przez najbliższe kilka lat. Na co jeszcze zwrócić uwagę, jakie modele w ogóle rozpatrywać i na jakie koszty się przygotować?

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 czerwca 2020 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)
Czytając twoje oczekiwania myślę że lepiej żebyś kupił nowy laptop. Nie napisałeś też ile $ chcesz przeznaczyć.

Osobiście nigdy nie kupił używanego laptopa od osoby prywatnej, jeśli już to od firmy która handluje poleasingowym sprzętem z serwisem/gwarancją chociaż na kilka miesięcy. Koniecznie z nowym dyskiem.
komentarz 8 czerwca 2020 przez icytower Bywalec (2,110 p.)
nie wiem ile będzie kosztować sprzęt spełniający moje wymagania dlatego nie napisałem ile chcę wydać. jakie modele byś polecił?
komentarz 8 czerwca 2020 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)
edycja 8 czerwca 2020 przez lapa19904
Ja mam laptop lenovo legion y540-15irh-pg0 + dołozyłem dysk 1TB HDD i dla mnie jest bardzo dobrze. Nie wiem do jakiej pracy go potrzebujesz, Ja pracuję jako front i z dwoma zewnętrznymi monitorami pracuję się dobrze. Do tego jeśli chodzi o gry to dotychczas nie miałem żadnego problemu (Read read redemprion 2, CoD warzone itp.)

Acer Nitro 5 też daje radę, mam też doświadczenie z HP i Dell które sprawdzały się bardzo dobrze ale do pracy. Były to 14 cali bez dedykowanej grafiki ale jeśli interesowałby Cię taki to daj znać podam Ci sklep z poleasingowymi do którego mam zaufanie. Pracowałem na stacjonarce i 2 laptopach od tego dostawcy, a taki dobry sprzęt z ssd dostaniesz już za 1300-1500 zł.
0 głosów
odpowiedź 8 czerwca 2020 przez forumall Gaduła (4,310 p.)
Witam myślę że wymagania masz wysokie, i do tego jeszcze używany laptop raczej jakieś po lizing-owe nie będzie łatwo znaleźć, jeśli ma być to laptop na lata? to tu rozważał bym PC. tanio nie będzie.

To co bym rozpatrywał: (NOWE)

ASUS TUF Gaming A15 R7-4800H/16GB/512 144Hz bez stacji ale USB Typu-C (z Thunderbolt 3)
HP EliteBook 850 G6 i5-8265/16GB/256/Win10P z stacja

Pozdrawiam.
0 głosów
odpowiedź 8 czerwca 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
1) Kwota przeznaczona na zakup:

2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

5) Osobiste preferencje:

6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)
–2 głosów
odpowiedź 8 czerwca 2020 przez p099 Mądrala (6,390 p.)
Ja bym wybrał laptopa który posiada kartę graficzną, procesor, dysk twardy lub półprzewodnikowy lecz wybrałbym ten drugi ze względu na szybkość.
komentarz 8 czerwca 2020 przez icytower Bywalec (2,110 p.)
dzięki za cenne rady. teraz już wiem, że komputer nie musi mieć RAMu.
komentarz 8 czerwca 2020 przez p099 Mądrala (6,390 p.)
RAM da się zastąpić inną pamięcią, tym bardziej nigdzie nie napisałem że komputer nie musi mieć RAMU
1
komentarz 9 czerwca 2020 przez icytower Bywalec (2,110 p.)
<facepalm> dzięki za poprawę humoru z rana :)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 383 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Jankom Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 230 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 1,337 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...