• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy da radę znaleźć kogoś po adresie IP gdy używa jakiegoś hosta VPN?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,193 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez ZWD17 Nowicjusz (130 p.)

Witam. Od pewnego czasu grupka znajomych się wygłupia z kilku fake kont. Ostatnio dostałem jednak wiadomość, która trochę przekroczyła granicę. Nie chodzi o jakieś nękanie czy groźby, lecz chciałbym się tylko dowiedzieć skąd dana osoba jest. Wiem tylko, że użyła hosta VPN tego: https://hide.me/

Wyskoczyło takie IP: 37.58.58.206 

Przybliżona lokalizacja to Frankfurt w co nie chce mi się wierzyć. Jeśli ktoś byłby w stanie opisać sposób w jaki mogę to sprawdzić lub rozwiązać to za mnie byłbym wdzięczny smiley.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 czerwca 2020 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Sam niestety nie możesz dojść do takiej informacji po IP. Najłatwiej byłoby zgłosić do odpowiednich służb. Jeżeli jednak nie chcesz tego robić z jakiegoś powodu to możesz próbować rozpoznać autora wiadomości po stylu pisania lub informacjach jakie posiada. Możliwości jest wiele w zależności od sytuacji.
komentarz 5 czerwca 2020 przez ZWD17 Nowicjusz (130 p.)
Nie bardzo jest z czym iść na policję, bo wiem/y jak ta jednostka działa. Styl pisania dosyć uniwersalny jednak zaskoczył mnie fakt, że osoba użyła VPN, bo jakby nie było bardzo mało osób to robi.
1
komentarz 5 czerwca 2020 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
No niestety policja w Polsce do najlepszych nie należy, ale jednak mogą uzyskać więcej informacji.

VPN'a z mojego doświadczenia używa dużo osób, które na co dzień nie chcą być anonimowe i po prostu nie opłaca im się ustawiać TOR'a specjalnie dla jednej sytuacji.
komentarz 5 czerwca 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Spokojnie, już policja sobie poradzi o ile to jest poważny problem, a nie jakieś żale gimbusa ze złamanym sercem...

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,512 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,172 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez supernazwa123 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 325 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...