• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Potrzebuję pomocy z zadaniem z matematyki na studia

Object Storage Arubacloud
0 głosów
659 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2020 w Matematyka, fizyka, logika przez matilogias Obywatel (1,550 p.)
edycja 3 czerwca 2020 przez matilogias

Potrzebuję pomocy tylko z przykładem c i z ostatnim przypadkiem.

to jest przykład z którym potrzebuję pomocy

1
komentarz 3 czerwca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

https://www.youtube.com/watch?v=igyRvgBKvYw

https://www.youtube.com/watch?v=jJgHfLpSZSk

A przykład C spróbowałbym l'hospitalem. Wydaje mi się, że wyjdzie 30+jakiś logarytm, ale się tym nie sugeruj. 

komentarz 3 czerwca 2020 przez matilogias Obywatel (1,550 p.)
Skąd teoria że to będzie 30 + logarytm? Pytam bo znalazłem kalkulator który wyliczył że to będzie właśnie 30+ln(6)
1
komentarz 3 czerwca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Bazgroły na kartce, na szybko.
komentarz 4 czerwca 2020 przez matilogias Obywatel (1,550 p.)

@tkz, czy mógł byś mi podpowiedzieć jak to rozwiązać? pierwszą część policzyłem wyszło mi 30x/7 czyli 7 to było akurat proste ale z druga częścią męczę się od wczoraj i nie wiem nadal jak to rozwiązać. 

komentarz 4 czerwca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Zacząłbym od stworzenia lim x->7+ ln(tutaj zawartosc), jeżeli z tego policzysz pochodną powinien wyjść szukany logarytm. lim x->7+ ln(3*|1/(sqrt(1/(7-x^2)+1)*(7-x)|sin((7-x)(7+x))/7(x-7)) jeżeli się nigdzie nie walnąłem, to plus minus coś takiego powinno wyjść w "tutaj zawartosc".
komentarz 4 czerwca 2020 przez matilogias Obywatel (1,550 p.)

Jak policzyłem pochodną z tego:

to nadal wychodziło mi 0 w mianowniku

wyszło coś takiego

jeszcze dodam że dopiero kilka dni temu zacząłem się uczyć pochodnych i granic więc nie jestem w tym za dobry 

komentarz 4 czerwca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Wymnóż wszystko do wspólnej kreski. Sprawdź wzór na pochodną z arctg.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 566 wizyt
+1 głos
6 odpowiedzi 3,757 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 355 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...