• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie rozumiem treści zadania "Bankiet"

Object Storage Arubacloud
+1 głos
272 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2020 w C i C++ przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)

Cześć,
napotkałem się na zadanie z II OIG - Bankiet. Problem mam w tym, że nie rozumiem treści. Według mnie, wszystkich gości z bankietu można by było usadzić przy jednym stole, gdyby jakaś z cyfr pojawiła się w tym ciągu 2 razy, bo w końcu ostatnia osoba powinna mieć pierwszą osobę przy stole po lewej. Tutaj żadna z cyfr się nie powtarza. Chciałbym też dodać, że nie chce żadnych podpowiedzi co do rozwiązania zadania. Nie rozumiem jedynie treści.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 3 czerwca 2020 przez Whistleroosh Maniak (56,980 p.)
wybrane 3 czerwca 2020 przez KumberTwo
 
Najlepsza
Nie wiem szczerze jak Ty zrozumiałeś to zadanie, ale tutaj chodzi o to, że masz n osób i dla każdej z nich masz powiedziane, kto siedzi bezpośrednio na lewo od niej i musisz powiedzieć ile łącznie stołów jest potrzebnych. Pewnie za dużo nie wyjaśniłem, ale pokażę to na przykładzie. W teście przykładowym masz takie dane:

12

4 10 7 3 2 6 1 5 11 8 12 9

Zastanówmy się kto musi siedzieć przy pierwszym stoliku. Weźmy więc dowolną osobę np. o nr 1 i widzimy, że na lewo od niej musi siedzieć osoba 4. Czyli przy jednym stole mamy już osoby 1, 4. Na lewo od osoby nr 4 musi być osoba 3. Czyli wiemy że przy tym stole będą na pewno siedziały osoby 1, 4, 3. Idąc dalej widzimy że na lewo od osoby nr 3 siedzi osoba nr 7, a na lewo od osoby nr 7 siedzi osoba nr 1. Czyli mamy pełny stolik, bo tak jak mówiłeś, ostatnia osoba przy stoliku musi siedzieć na prawo od pierwszej.

W taki sposób wypełniane będą stoliki, zostaje już tylko wymyślić poprawny algorytm
komentarz 3 czerwca 2020 przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Dobra, dzięki. Już rozumiem. Sam nie wiem jak ja tego nie zrozumiałem od razu, chyba już zmęczony za bardzo jestem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 199 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2021 w C i C++ przez anteq69 Początkujący (260 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 362 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2017 w HTML i CSS przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 133 wizyt
pytanie zadane 18 października 2016 w C i C++ przez Falwack Początkujący (400 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...