• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prosta aplikacja przeglądarkowa. Zbieramy Ekipę!

Object Storage Arubacloud
+1 głos
290 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2020 w Ogłoszenia, zlecenia przez icytower Bywalec (2,110 p.)
Cześć, szukam kompanów do wspólnego stworzenia aplikacji przeglądarkowej (backend w Node.js, bazy MySQL biblioteka Sequelize; frontend niesprecyzowany jeszcze). Ma być to aplikacja dla ludzi, którzy piszą różnego rodzaju opowiadania, powieści itd.. Początek backendu zacząłem już pisać. Chodzi przede wszystkim o naukę i coś do portfolio, z pewnością znajdą się zarówno backendowcy w node jak i frontendowcy, którzy, tak jak ja, dopiero zaczynają w IT. Projekt ma być otwarty i kod będzie przechowywany w publicznym repozytorium na GitHubie aby każdy mógł pochwalić się projektem potencjalnemu pracodawcy. W ten sposób nauczymy się nie tylko kodowania w praktyce ale i pracy w zespole. Kontakt mailowy do mnie: szymonfirkowicz@gmail.com.

github projektu: https://github.com/StoryAppFun/StoryAppRepo
(kod jest na branchu sandbox)

Jeżeli zapomniałem napisać jakąś istotną informację to pytajcie.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 4 czerwca 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
I co ma niby taki potencjalny pracodawca powiedziec jak zobaczy, ze ktos "jest czescia ekipy". Ile kodu napisal 10%, 5%, 15%? Bedzei to czesc kodu kluczowej czesci backa, czy jakis css?  Ile kodu z tej apki rozumie i wlasnorecznie przetestowal?

Nikt na to nie pojdzie. Ew jak apka bedzie dobra, to bedzie zainteresowany caloscia -  a jezeli bedize to open source to po prostu sciagnie i MOZE podziekuje. A jak nie bedzie open source to bedzie chcial kupic - kupic od KOGOS, i zaczna sie problemy z ekipa bo ten bedzie chcial wiecej a ten mniej a trzeci z 1% udzialem zawetuje.

Potencjalny pracodawca moglby byc zainteresowany przerobieniem aplikacji ale od tego ma najczesciej wlasna ekipe. MOZE gdyby apka byla slawna to aby zaoszczedzic czas zlecilby to Tobie (bo znasz kod, a przynajmniej powinniennes) gdyby siedzial w danej branzy biznesu.

Jakie mialby byc plusy takiej aplikacji do - "aplikacja dla ludzi, którzy piszą różnego rodzaju opowiadania, powieści itd."? Czym mialby to sie roznic od inputa na stronie/notatnika czy tam worda?

@tkl musi pamietac, ze open source pisza osoby, ktore maja juz commercial project, bo inaczej nie bylyby w stanie.

 

Pisz, ucz sie, ale pamietaj ze jak chcesz aby to mialo rece i nogi to musisz przemyslec sprawe.
komentarz 4 czerwca 2020 przez icytower Bywalec (2,110 p.)
tak jak pisałem chodzi przede wszystkim o naukę. rozumiem, że uważasz, że robienie grupowych projektów na początku nauki jest bez sensu? nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem to wolę się podpytać :D.

btw. nie planuję robić tego projektu komercyjnie, chcę go zrobić dla nauki i żeby mieć coś do portfolio, a w grupie jest po pierwsze raźniej i można zrobić coś fajniejszego bo więcej rąk do pracy, po drugie uczysz się pracy w grupie, po trzecie wymyślanie tego wszystkiego w kilka osób jest wydaje mi się znacznie efektywniejsze.
–3 głosów
odpowiedź 3 czerwca 2020 przez p099 Mądrala (6,390 p.)
Tak za darmo mamy ci uzupełnić projekt
komentarz 3 czerwca 2020 przez icytower Bywalec (2,110 p.)
nie, zbieram ekipę żeby razem pisać ten projekt. będzie jako wspólny. chodzi o naukę, Uzupełniać można coś co już jakoś wygląda, a to teraz jest na etapie "szkieletem albo szkicem tego jeszcze nie nazwę".
komentarz 3 czerwca 2020 przez p099 Mądrala (6,390 p.)
Jest gdzieś działający example?
1
komentarz 3 czerwca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

@p099, Tak za darmo mamy ci uzupełnić projekt

Słyszałeś o projektach open source?

komentarz 3 czerwca 2020 przez icytower Bywalec (2,110 p.)

@p099,  działającego nie ma, jest zaczątek. w tym momencie jest niedużo więcej niż na branchu sandbox na podanym githubie. tak jak pisałem, dopiero zaczynam.

komentarz 4 czerwca 2020 przez p099 Mądrala (6,390 p.)

@tkz, Gdzie pisze że to projekt opensource? mam jeszcze się chwalić pracodawcy że zrobiłem coś z GitHuba? ok.

komentarz 4 czerwca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Domyślam się, że jeszcze nie pracujesz, oraz nie znasz mocy projektów open source w CV. A gdzie nie jest napisane, że projekt będzie open source? Niech autor doda licencję i wszystko będzie jasne.
komentarz 4 czerwca 2020 przez icytower Bywalec (2,110 p.)

@p099,
 jest napisane w pierwszym poście. zacytuję sam siebie, a co! "Projekt ma być otwarty i kod będzie przechowywany w publicznym repozytorium na GitHubie".

o ile kojarzę to na GitHubie da się sprawdzić kto jaki commit robił. więc łatwo można zobaczyć kto jaki kawałek kodu pisał.

komentarz 5 czerwca 2020 przez p099 Mądrala (6,390 p.)
Kod jest otwarty? nie rozumiem. Nawet wyobraźnia mi nie pozwala sobie tego wytworzyć
komentarz 5 czerwca 2020 przez p099 Mądrala (6,390 p.)
Raczej chodziło o kod otwartoźródłowy? ale nie wiem!
komentarz 5 czerwca 2020 przez p099 Mądrala (6,390 p.)
@tkz No tak, nie pracuję dlatego że napisałem komentarz na forum świetna droga dedukcji. Życzę powodzenia w życiu

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 174 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 596 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 993 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...