• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dalsza nauka programowania

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
396 wizyt
pytanie zadane 2 czerwca 2020 w C i C++ przez dominik195k Obywatel (1,030 p.)
Cześć, chciałbym was prosić o polecenie książki, bądź kursów wartych uwagi dotyczących c++. Mam podstawową wiedzę, myślę że cały materiał z kursu Pana Mirosława mam opanowany, do tego struktury, których z tego co pamiętam nie było w kursie, po prostu podstawy. Więc jaką książkę, kurs byście mi polecili żebym mógł rozwinąć umiejętności? Byłbym również wdzięczny gdyby jakaś doświadczona osoba doradziła mi na co również powinienem zacząć zwracać uwagę jeśli chodzi o samo programowanie.

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 2 czerwca 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Skoro przerobiles juz kurs, to czas cos stworzyc - to jest najlepsza nauka.
komentarz 3 czerwca 2020 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
+ git i code review
0 głosów
odpowiedź 2 czerwca 2020 przez niezalogowany

Jeśli chodzi o samo programowanie to najważniejsze są algorytmy. Bez ich znajomości nie zajdziesz daleko w programowaniu. Co do samego C++ to warto na Helionie poszukać książki. Informacje na papierze szybko się dezaktualizują, lecz jeśli naprawdę chciałbyś kupić książkę to polecam Opus Magnum C++. Żadnych kursów on-line (poza wideo p. Zelenta ;)) nie znam, więc żadnego z nich Ci nie polecę.

komentarz 2 czerwca 2020 przez niezalogowany
Pierwsza książka to wprowadzenie do standardu 14/17 (trzeba mieć wiedzę o C++ przed przeczytaniem, jest to kontynuacja pierwszej książki), druga to podręcznik do nauki C++11, a trzecia to druga w formie e-booka. Druga lub trzecia to dobry wybór.
0 głosów
odpowiedź 3 czerwca 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

 

0 głosów
odpowiedź 3 czerwca 2020 przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Sam jeszcze nie jestem doświadczony, ale przerabiam właśnie książkę "Zaprzyjaźnij się z algorytmami" Jacka Tomasiewicza - autora wielu zadań na np. Olimpiadzie Informatycznej Juniorów. Są w niej opisane i wyjaśnione wszystkie najważniejsze algorytmy. Dostępny jest jej spis treści w internecie, jakbyś chciał przejrzeć.
komentarz 3 czerwca 2020 przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Pisząc najważniejsze algorytmy miałem na myśli podstawowe algorytmy ;)
komentarz 3 czerwca 2020 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Kiedy zmienią nazwę tego na Olimpiada Algorytmiczna...
komentarz 4 czerwca 2020 przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Nie wiem, ja również uważam, że powinni ją zmienić.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 339 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 433 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 275 wizyt
pytanie zadane 30 października 2021 w C# przez GallAnonim17 Nowicjusz (200 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...