• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia związane z tworzeniem gier komputerowych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
172 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez szymon_736 Nowicjusz (120 p.)
Witam

Jak zapewne wszyscy wiecie niedługo odbędą się matury a chwilę po nich trzeba będzie podjąć decyzję odnośnie dalszej edukacji.

Od zawsze marzyłem o tym żeby zawodowo zajmować się tworzeniem gier komputerowych. Dlatego właśnie moim pierwszym pomysłem było aplikowanie na studia z informatyki a w przyszłości wybór specjalizacji związanej z moimi zainteresowaniami. Ku mojemu zaskoczeniu zauważyłem że w większości uczelni istnieją tylko dwie specjalizacje: aplikacje oraz systemy. Tutaj rodzi się moje pytanie. Czy studia informatyczne nauczą mnie czegoś co pozwoliłoby mi na osiągnięcie wymarzonego celu, czy trzeba się uczyć tworzenia gier samemu.

Mówiąc że chciałbym zajmować się tworzeniem gier komputerowych mam na myśli dokładniej ich programowanie (nie grafikę lub coś podobnego).

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 1 czerwca 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
1. Nie studia Cie tego nie naucza. Studia to w dalszym ciagu cos jak liceum ogolnokszatlcace tylko z wyzszym poziomem wiedzy. To co Ci dadza studia to algorytmika, matematyka, fizyka, ktore przydadza sie w tworzeniu gier. Oprocz tego pewnie cos o architekturze i projektowaniu aplikacji itp (cala liste tematow powiniennes znalezc na stronie uczelnii).

2. Jezeli chcesz tworzyc gry to musisz samemu sie nauczyc, jezeli chodzi o jezyki to sa tylko 2 na tym rynku teoretycznie, ktore kroluja i kilka, ktore je wspomagaja:

A. C++, tutaj do gry wchodza gotowe silniki: Unity, UE, Godot etc. Przy czym w Unity licencja jest platna jesli chodzi o C++ (musisz sprawdzic dokladniej). Oprocz tego mozesz wybrac ta mniej przyjemna wersje, ale na pewno bardziej bogata w doswiadczenia, w programowanie, czyli C++ i libki graficzne np. SFML, tutaj pelna Liste znsjdziesz na necie

B. C# + Unity

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 627 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 296 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez BobiO.o Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 429 wizyt

92,762 zapytań

141,686 odpowiedzi

320,498 komentarzy

62,106 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...