• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wyświetlanie zdjęć z bazy (webp) na różnych serwerach operacyjnych

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
173 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2020 w PHP przez azez Użytkownik (690 p.)
Hej,
   Mój problem wygląda tak, że na frameworku symfony 5 w public/images trzymam zdjęcia w formacie webp. W bazie danych trzymam tytuł/rozmiar/ścieżkę.

   Zdjęcia te na "każdym" systemie wyświetlają się poprawnie w przeglądarce, poza IOS.

   Wiecie może, czy można by coś na to poradzić poza zmienianiem formatu.. - jakaś paczka albo coś innego ?
   Chyba że jest bardziej optymalny format dla konwertowania z png i jpg, który da mi jeszcze mniejszy rozmiar plików, to chętnie skorzystam.

 

   Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Azez
1
komentarz 31 maja 2020 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

   Zdjęcia te na "każdym" systemie wyświetlają się poprawnie w przeglądarce, poza IOS.

Co rozumiesz przez "poprawny"?

komentarz 31 maja 2020 przez azez Użytkownik (690 p.)
Poprawnie - krótki czas wyświetlania. Pokazują się tak jak zdefiniowane w html/css

Na IOS pojawia się jedynie alt / nie wyświetla obrazów z formatem .webp

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 31 maja 2020 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

https://caniuse.com/#feat=webp

Wyglada jakby format .webp nie był wspierany na ios safari.

komentarz 31 maja 2020 przez azez Użytkownik (690 p.)
Nie jest. A ja szukam dobrego sposobu, żeby nie trzymać zdjęć w innym formacie i nie wydłużyć tym ładowania strony. *EDIT - 22:38*
1
komentarz 31 maja 2020 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

https://w3techs.com/technologies/compselect/im-webp

Nie wiem czy warto kombinowac. Ja bym przekonwertowal na inny format, jesli jest to mozliwe. Jesli uzytkownicy dodaja duzo zdjec, to im szybciej tym lepiej.

Oczywiscie, zaczalbym od zmiany inputu, a pozniej transformacja pozostalych danych.

komentarz 31 maja 2020 przez azez Użytkownik (690 p.)
Na szczęście to jeszcze "dev".
Poszukam jeszcze odpowiedzi, ale przygotowałem już przekonwertowane w png.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 678 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2016 w Hostingi, domeny, usługi przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 387 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2023 w HTML i CSS przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 364 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...