• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

serwer hostinger.pl

Object Storage Arubacloud
0 głosów
274 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Majster6918 Gaduła (4,030 p.)
Hej mam pytanie co do hostinger.pl mianowicie czy jak wykupie jakiś tam pakiet to czy baza mysql jest publiczna czy jest tak jak np w cba.pl  że dostęp do bazy jest tylko na lokalnym serwerze co jest bez sensu

 

Pytam się bo chce moją apke exe podłączyć do sql

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 maja 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Wg angielskich artykułów pomocy da się to ustawić: https://www.hostinger.com/how-to/how-to-set-up-a-remote-mysql-access, pytanie czy w polskiej wersji jest tak samo. Jeżeli nigdzie nie możesz znaleźć takiej informacji to po prostu zapytałbym support dla pewności.

Inna rzecz, że ograniczenie bazy do połączeń tylko wewnątrz ma bardzo dużo sensu, chodzi o bezpieczeństwo. Bez sensu jest za to łączenie się z bazą bezpośrednio z jakiejś aplikacji, bo jeśli to jest np. kompilowany kod, to zapewne można go zdekompilować i/lub wyciągnąć z niego dostępy do bazy danych i będzie problem. Nie wspominając już co będzie, gdy zechcesz zmienić hasło do bazy. Do nauki/zabawy może to ma sens, ale tak to nie widzę tego.

komentarz 29 maja 2020 przez Majster6918 Gaduła (4,030 p.)
Okay bezpieczeństwo, a jak w aplikacji mam sprawdzić jakiś rekord z bazy? Co do dekompilacji i próby zdobycia hasła itd to raczej mam to dobrze zabezpieczone, a jak komuś się uda to będzie i wyłącznie moja wina, nie trzymam tam jakoś super wrażliwych danych więc...
komentarz 29 maja 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Jak dla mnie należałoby na serwerze przygotować jakieś API i tylko to API łączyłoby się z bazą danych, a wszelkiego rodzaju aplikacje z tym API. Można wtedy wygodnie integrować różne aplikacje, wprowadzić autoryzację itd. Chyba że to faktycznie jakaś aplikacja własna albo do zabawy no to ok, pewnie to nie problem. Jednak jeśli będą tam jakieś dane osobowe i wyciekną, to już problem będzie spory.
komentarz 29 maja 2020 przez Majster6918 Gaduła (4,030 p.)
chodzi Ci o coś w podobie do dev.mysql api?
komentarz 29 maja 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

"dev.mysql api" w sensie? Że tu coś? https://dev.mysql.com/ Nie za bardzo kojarzę o czym mowa chyba.

W każdym razie chodziło mi tutaj o API przez HTTP, często REST i z wykorzystaniem JSONa. Różne serwisy udostępniają swoje API, dzięki czemu inne serwisy/aplikacje mogą się z nimi łatwo komunikować i wykonywać określone akcje.

komentarz 29 maja 2020 przez Majster6918 Gaduła (4,030 p.)
Trudno, nawet nie chce mi się mam wszystko już zrobiono do komunikacji z sql przez soci

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 817 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 239 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 214 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2015 w PHP przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

92,554 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,535 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...