• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Złamanie Veracrypt

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,160 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez Czesc Początkujący (430 p.)
Cześć. Zmarł mój sąsiad. Jego Matka pytała mnie, czy mógłbym spróbować złamać hasło do jego komputera, bo jest tam pełno zdjęć jego, jak i całej rodziny. Powiedziałem, że spróbuję. Już sobie przygotowałem bootowanego pendrive z odpowiednim softem do obejścia zabezpieczeń, ale pojawił się problem. I to raczej dość duży. Chłopak sobie zaszyfrował dysk za pomocą VeraCrypta. Z tego co widzę, to również przy szyfrowaniu zaznaczył opcję PIM.

Nie wiem po co użył tego programu, i nie chcę wiedzieć. Po prostu fajnie by było te zdjęcia jakoś wydostać. Bardzo jest to niemożliwe, czy tylko trochę?

Bruteforce jak rozumiem totalnie odpada, bootowanie z pendrive innego systemu prawdopodobnie też. Jakieś pomysły?

Dzięki :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 29 maja 2020 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Najpewniejszą, ale niestety najwolniejszą opcją jest oczywiście brute force. Co do innych opcji to powinieneś się zastanowić gdzie miał zapisane hasło, ponieważ jakoś musiał je wpisywać. Jeżeli wpisywał je z głowy to było dla niego łatwe do zapamiętania, może być to też jego stare hasło, którego używał kiedyś lub nawet mógł je mieć po prostu zapisane gdzieś na kartce. Wszystko zależy od tego jak bardzo dbał o prywatność i co w rzeczywistości trzymał na owym dysku, bo samo szyfrowanie dysku nie świadczy o lepszych zabezpieczeniach.
komentarz 30 maja 2020 przez Czesc Początkujący (430 p.)
Dziękuję za celne spostrzeżenia. Najprawdopodobniej dzisiaj podpytam, czy nie miał jakichś zapisków niedaleko komputera. Jest też całkiem możliwe, że w telefonie ma zapisane jakieś hasła. Niektórzy tak robią. Może do czasu, jak rodzina chłopaka nie dostanie z powrotem telefonu od policji, faktycznie spróbuję bruteforca
komentarz 2 czerwca 2020 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)

@DeBos123, Nie złamiesz tego bruteforcem w rozsądnym czasie.

komentarz 2 czerwca 2020 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Nie napisałem, że się da w rozsądnym czasie tylko, że jest to najpewniejsza opcja. Do tego zaznaczyłem, że niestety najwolniejsza.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,326 wizyt
pytanie zadane 18 września 2018 w Sprzęt komputerowy przez highlive Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 169 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez infoprog Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 663 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2019 w Systemy operacyjne, programy przez IXIXIXIXIXIXI Użytkownik (710 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...