• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mój pierwszy projekt wykonany w Vue.js oraz Node.js ( multiplayer tic-tac-toe )

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
218 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2020 w JavaScript przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
przywrócone 28 maja 2020 przez Jakub 0

Witam, kilka tygodni temu zacząłem się uczyć Node.js oraz pracować z frameworkiem Vue. Poznałem podstawy, ale byłem zmęczony uczenia się powtarzalnych czynności ( łączenie z bazą danych, system logowania, autoryzacja JWT itd... ). Zwłaszcza że dopiero przesiadłem się z Django. Postanowiłem że tym razem chwile odpocznę sobie od męczącej rutynowej nauki i napiszę coś kompletnie nowego w nowych dla siebie technologiach. Projekt jaki zrobiłem może i jest prosty, ale pisałem go praktycznie z zerową znajomością Socket.io. Ostatecznie z efektu jestem całkiem zadowolony ( wizualnie przynajmniej laugh ).

Oto link do repozytorium. A tu gotowa aplikacja.

Oczywiście to jeszcze jest beta test, pozostało mi dokonać kilku poprawek, głównie w strukturze repozytorium.

W ogóle jestem początkujący w tych tematach, wcześniej bawiłem się z C++, a moimi głównymi projektami były algorytmy do SPOJ'a...

Z góry dziękuje za przyjrzenie się projektowi, rady oraz słowa krytyki. To pozwoli mi radzić sobie lepiej z tymi technologiami w przyszłości :)

Pozdrawiam serdecznie!

 

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 maja 2020 przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Od razu chcę zaznaczyć, że nie znam się na temacie ani trochę. Mówię tu z punktu widzenia przeciętnego użytkownika. Ogólnie wszystko mi się podoba, jedyne co bym zmienił, to te niestandardowe wymiary planszy. Wydaje mi się, że ładniej wyglądałaby jako kwadrat, a nie prostokąt. Poza tym podziwiam, bo zaprogramowanie czegoś takiego wydaje mi się czarną magią. Ja na razie siedzę w c++ i przygotowuję się do OIJ.

Pozdrawiam
komentarz 28 maja 2020 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
Dzięki za odp, przed napisaniem tego projektu, też to była dla mnie czarna magia :P

jak coś to zmieniłem nieco UI gry
komentarz 29 maja 2020 przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Od razu lepiej. Myślę, że mógłbyś jeszcze posiłować się z wprowadzeniem przycisku "zagraj ponownie", ale nie jest to jakieś konieczne z racji tego, że po grze wszystkie dane (nick i kanał) zostają w polach tekstowych.
+1 głos
odpowiedź 28 maja 2020 przez Damian12345 Bywalec (2,940 p.)
też się nie znam i wypowiadam się tak jak mój przedmówca. gdy czekasz na ruch gracza to pojawia się taka animacja. myślę że powinieneś ją zmienić ona kojarzy się tak z brakiem połączenia czy czekaniem na połączenie. Wydaje mi się że lepiej by było jakby pisało coś w stylu: czekanie na przeciwnika... fajna by była też opcja kolejna gra, choć wiem że możesz jeszcze nie umieć jej zrobić. Albo takie dodatki, gdy są dwa kółka np obok siebie to jakiś napis w stylu przeciwnik jest blikso wygranej albo zmienianie koloru po paru rozgrywkach.. To są tylko pomysły. Ale gra fajna.

Podobne pytania

+4 głosów
5 odpowiedzi 413 wizyt
+4 głosów
5 odpowiedzi 350 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2016 w Nasze projekty przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 96 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...