• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak chronić swoje mieszkanie przed włamywaczami?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
152 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez TeaCup Obywatel (1,370 p.)
Witam,

Chciałem się zapytać was o to jak najlepiej chronić swój dom/mieszkanie przed włamywaczami? Chodzi mi o sprzęt + konfigurację.

Wiem że jest coś takiego jak kamera IP, jednak jak podłączę kamerę IP do zasilania i do sieci WiFi, włamywacz może wykryć to że mam taką kamerę IP w domu włamując się do sieci WiFi i wtedy przed włamem wyłączyć prąd więc wtedy kamera IP wydaje się bezużyteczna.

Czy jest jakiś sprzęt który by mi pomógł zabezpieczyć mieszkanie przed włamywaczami. Jeśli tak to prosił bym o linki oraz o porady jak taki sprzęt skonfigurować.

Jeśli zadaje pytanie na niewłaściwym forum, prosił bym linka do właściwego.

Z góry dziękuję wam za pomoc i pozdrawiam.

1 odpowiedź

+5 głosów
odpowiedź 28 maja 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
1. Mina polowa klasyczna z zylka lub nowoczesniejsza z laserem, jak kto woli

2. Kupic jakas bron zautomatyzowana i dodac czujnik ruchu, jak drzwi sie otworza to niech strzela

(Gorzej jak zapomnisz je wylaczyc, zanim otworzysz drzwi, wtedy to byloby Twoje ostatnie otwarcie).

Z takich bardziej bezpiecznych rozwiazan to ciezko cos wybrac. Nie ma rzeczy, ktore ochronia Cie przed wlamaniem jako tako, jezeli mieszkasz na parterze, zawsze mozna wybic okno, masz balkon mozna wybic okno. Wiadomo sa rolety antywlamaniowe itd. Glownym aspektem jest jednak zalozenie alarmu w domu i gdy sie wywola przyjezdza firma ochroniarksa i sprawdza co i jak. Jak ma sie za duzo kasy to mozna juz kombinowac na 100 sposobow: czujniki ruchu i temperatury jak ktos wejdzie i nie wylaczysz przed drzwmiami to zamykaja sie okna i drzwi w calym domu + zapadaja sie rolety lub kraty (nie bede mowil o kosztach bo to bardzo drogie). Rownie dobrze mozesz zapomnotwac jakas kamerke w drzwiach, ktora sprawdza w bazie, czy taka osoba ma upowaznienie by wejsc do domu jesli nie i dotkanie klamki, to wywolujesz alarm. Ciezko jest tak mowic o, bo trzeba znac zdolnosci domu, iwedziec jakie ma sie drzwi, czy mozna cos wbudowac w sciany czy nie itd. W takich sytuacjach idzie sie bardziej do specjalistow, ktorzy doradza, zamontuja i po sprawie.
komentarz 29 maja 2020 przez TeaCup Obywatel (1,370 p.)
@DragonCoder dziękuję ci za cenne rady. Mi bardziej chodzi o coś bardziej przyziemnego i bardziej budżetowego niż tworzenie super bezpiecznego bunkra :-p.

Czy możesz podać jakiś przykład specjalistów o których wspominasz?
komentarz 29 maja 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Nie znam takiego zespolu. Budzetowe to zbyt ogolne slowo. Takie prace wiaza sie czesto z wymiama drzwi, czasami zamkow, a czasami pociagnieciem kabli w scianie (alarm). Jezeli interesuje Cie zwykly alarm, to zalozy go pewnie pierwsza firma.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 269 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,220 wizyt
+4 głosów
2 odpowiedzi 457 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...