• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak odróżnić od siebie dwie takie same nazwy w stringu?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
243 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2020 w JavaScript przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
edycja 28 maja 2020 przez Kubs

Witajcie,

mam dwa różne obiekty o takiej samej nazwie w parametrze i

"properties": {
                        "name": "Auto",
                     }

dla odróżnienia ich dodałem do nazwy jednego z nich kropkę czyli

"properties": {
                        "name": "Auto.",
                     }

Czy jest możliwość użycia jakichś znaków w tym stringu, które będą niewidoczne już potem na stronie?

Teraz wyświetla mi się Auto i Auto. 

Nie wygląda to jednak profesjonalnie.

 

UAKTUALNIENIE postu o kod, który używa właściwości name 

function changeContent() {	
				fetch("moja strona www/update.php?content=" + $("#txtEditor").Editor("getText") + "&bizName=Auto")
				  console.log($("#txtEditor").Editor("getText"))
				  }

 

komentarz 29 maja 2020 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)

To tekst ktory sam wpisuje. Po prostu roznej tresci.

W odp. na pytania

$("#txtEditor").Editor("getText") - zwraca prawidlowo. 

  • struktura obiektów przed zmianą i po zmianie  - gdzie takie cos znaleźć w kodzie?

 

  • kod, który zmienia nazwę/tekst - tutaj nic nazwy name nie zmienia a tekst wpisuje na sztywno.

 

komentarz 29 maja 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

To tekst ktory sam wpisuje. Po prostu roznej tresci.

Co to znaczy, że ten fetch:

fetch("moja strona www/update.php?content=" + $("#txtEditor").Editor("getText") + "&bizName=Auto" + "&bizId=Numer1")

zwraca tekst, "który sam wpisujesz, tylko różnej treści"? W zapytaniu przesyłane są parametry bizName i bizId, więc po stronie serwera na ich podstawie (póki co, z tego co mówisz, parametr bizId nie ma znaczenia) zwracane są jakieś dane (twierdzisz, że tekst "który sam wpisujesz"). A skoro potrzebujesz rozróżniać obiekty przy zachowaniu tego samego property name (którego wartość zdaje się tutaj jest przypisywana do bizName), to dobrze by było wiedzieć jaki wpływ ma ten parametr bizName na zwracaną z serwera odpowiedź.

Poza tym, jeśli nie masz dostępu do kodu API (serwera), to dodanie parametru bizId nic Ci nie da (jak już zauważyłeś, że nie ma wpływu na odpowiedź), bo API możliwe, że bierze pod uwagę tylko parametr bizName - tutaj dobrze by było sprawdzić w dokumentacji API. Nie podałeś informacji o tym API, więc nie wiemy co można zdziałać od strony parametryzowania requesta.


Czy możesz pokazać cały kod tej aplikacji? Szkoda mojego i Twojego czasu na kręcenie się w kółko.

komentarz 30 maja 2020 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
A gdzie mam sprawdzić to API? Bo rzeczywiście pewnie jest tak jak mówisz z tymi parametrami.
komentarz 30 maja 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Nie wiem, bo URL w fetch'u nie jest prawidłowy (o czym już pisałem). O tym, gdzie szukać informacji o API też już pisałem.

komentarz 2 czerwca 2020 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)

Wybacz lekkie opóźnienie w odpowiedzi. 'Dokopałem' się do pliku JS obsługującego tego fetch, który pewnie zawiera tą odpowiedź o którą pytałeś. Dzisiaj będę to przeglądał.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 maja 2020 przez niezalogowany
Biały znak zamiast kropki, na przykład spacja.

Jest to jakieś rozwiązanie.. ale, do rozróżniania obiektów powinieneś używać klucza `id` zamiast `name`, którego wartość,  jak sam zauważyłeś, może się powtarzać
komentarz 27 maja 2020 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Właściwie to probowalem ze spacja ale nie dzialalo. Musze odwolac sie potem w kodzie do nazwy cos w stylu #bizName "Auto"
komentarz 28 maja 2020 przez niezalogowany
W sensie.. szukasz w DOM-ie, elementu, który ma `.innerHTML` / `.textContent` o wartości `name`?
komentarz 28 maja 2020 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Kurcze, nie jestem na tyle obyty w temacie i nie wiem czy Cie dobrze rozumiem. Zerknij prosze na moja odp. dla JSholik ciut wyzej.
komentarz 28 maja 2020 przez niezalogowany

Do elementu możesz dodać atrybut `data-*` i na jego podstawie szukać interesujących Cię elementów:

<ul>
  <li data-id="1">Auto</li>
  <li data-id="2">Auto</li>
  <li data-id="3">Auto</li>
</ul>
const el = document.querySelector('[data-id="2"]');
el.style.color = 'red';
komentarz 28 maja 2020 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Witaj, uaktualniłem główny post o kod który wywołuje tą właściwość name. Zerknij proszę

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 152 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 189 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2015 w C i C++ przez keresmi Użytkownik (770 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 680 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2018 w HTML i CSS przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...