• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak zmian w przeglądarce po edycji kodu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
519 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2020 w PHP przez azez Użytkownik (690 p.)

Hej,

    Wspomnę od razu o tym, że sprawdziłem inne wątki. Nie chodzi tu o brak prefixów pod daną przeglądarkę lub korzystania ze wstępnego ładowania stron.

    Nie ma jakieś zasady. Pisząc kod w symfony. Korzystając z Twig/scss/bootstrap/jquery, kiedy dokonuje zmian w kodzie, nie zawsze mi się to przeładowuje do przeglądarki po odświeżeniu. Nieraz nie załaduje się scss, innym razem js, twig, albo wszystkie trzy.
    Zwykle wyczyszczenie ciasteczek w przeglądarce pomaga - ale często jest tak, że muszę to robić za każdym razem dla sprawdzenia zmian. Bądź tak jak dzisiaj - że nawet to nie pomaga i kod się nie ładuje.

    Miałem już taki przypadek kiedyś na xampp'ie, na wamp'ie i obecnie na serwerze od symfony.

 

 Ładowanie css mam ustawione na:

<link rel="stylesheet" href="{{ asset('css/page.css?v=2') }}">

   

Ładowanie js:

<script src="https://code.jquery.com/jquery-3.5.1.min.js"></script>
    <script src="{{ asset('js/actions.js') }}" async></script>

//...

 

Czego używam przy scss:

sass --watch public/sass/page.scss:public/css/page.css --style compressed

  Jeśli ma to znaczenie - serwer odpalam przez : symfony server:start -d

    Czego próbowałem ?

   - testowanie czy nie nadpisuje, czegoś przy scss

   - sprawdzanie, czy scss nie gryzie mi się z classami od boostrapa. 

    - usuwania sass.cache
    - czyszczenie historii przeglądarki.
    - php bin/console cache:clear

 

     Chciałbym raz na zawsze znaleźć rozwiązanie tego problemu. Może to jakiś głupi błąd, którego nie widzę.

  Z góry dziękuję za pomoc.

   Wersja symfony: 5.08

   Wersja PHP: 7.4.6
   (PHP skonfigurowany pod symfony).

Pozdrawiam,
Azez

*Edit: Poprawa nazwy tematu* Brak zmian w przeglądarce po edycji kodu

  

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 27 maja 2020 przez eunstachy Stary wyjadacz (14,180 p.)
Podstawowe pytanie:

Czy w narzędziach deweloperskich przeglądarki w zakładce network masz zaznaczone disable cache? I czy podczas pisania kodu masz otwarte narzędzia deweloperskie w przeglądarce? Jeśli nie są one otwarte, to przeglądarka będzie cachować zawartość mimo zaznaczonej opcji o której wspomniałem wyżej.
komentarz 28 maja 2020 przez azez Użytkownik (690 p.)
Tak, zawsze mam otwarte narzędzia deweloperskie. Disable cache jest zaznaczone.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 269 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 943 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2019 w HTML i CSS przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 605 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...