• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dlaczego nie mogę zainstalować biblioteki za pomocą pip?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,472 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2020 w Python przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)
Cześć. Gdy chcę coś zainstalować za pomocą "pip" to wyskakuje mi bład taki jak poniżej. Sprawdzałem i w folderze scripts mam moduł pip , pip3 i  pip3.8.  Wszystko jest dodane w zmiennych środowiskowych. Dodam jeszcze, że pyhon nie jest w standardowej lokacji tylko na dysku D. Jak to naprawić? Dzięki za odpowiedzi.

 

Traceback (most recent call last):
  File "d:\python\lib\runpy.py", line 194, in _run_module_as_main
    return _run_code(code, main_globals, None,
  File "d:\python\lib\runpy.py", line 87, in _run_code
    exec(code, run_globals)
  File "D:\python\Scripts\pip.exe\__main__.py", line 5, in <module>
ModuleNotFoundError: No module named 'pip'

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 lipca 2020 przez Aqua 4 Gaduła (3,220 p.)


Spróbuj przeinstalować Python zaznaczając odpowiednie checkboxy. Ponadto uruchamiaj konsolę jako administrator.

Używaj: py -m pip zamiast pip, lub jak to nie działa: python -m pip, jak to nie zadziała: python3 -m pip3.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 865 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2020 w Python przez PapierowyRycerz Początkujący (290 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 3,065 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2020 w Python przez Arcturus Bywalec (2,370 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,231 wizyt
pytanie zadane 10 stycznia 2019 w Python przez Kuba Jakubowski Gaduła (3,550 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...