• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak przestać ciągle zmieniać języki programowania?

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
338 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)
edycja 27 maja 2020 przez tonn204
Cześć. Mam pewien problem od paru miesięcy uczę się informatyki a szczególnie programowania. Zacząłem z pytonem, potem C++, potem C# , HTML, CSS. Problem polega na tym, że nie mogę się doczepić jednego języka i robić w nim coś porządnie tylko poznałem podstawy każdego z nich i tak naprawdę nic więcej. Po paru miesiącach nie umiem nic więcej oprócz podstaw! Co mam zrobić? Jak wyzbyć się tego słomianego zapału i nauczyć się jednego języka czy biblioteki porządnie aby coś fajnego napisać. Te zmiany wynikają z tego, że w informatyce interesuje mnie chyba wszystko :D i chcę się uczyć jak najwięcej, ale nie nadążam. Proszę dajcie mi jakieś wskazówki co mam zrobić. Dzięki za odpowiedzi.

2 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 27 maja 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
To nic zlego, ze smakujesz kilku jezykow, bo to pomaga podjac ostateczny wybor, ktory jezyk jest dla Ciebie. Kazdej osobie, ktora tu przychodzi i pyta jakis jezyk programowania radzimy 2 rzeczy.

1. Sprobowac kilku jezykow programowania, zrobic w nim mniejsze projekty i wybrac ten ktory pasuje

2. Sprawdzic co chce sie robic w zyciu, co jest Twoim celem. Web? (Front czy backend), gry na deskopt, AI, MI, Big Data etc. Jezeli juz wiesz co chcesz robic, no to wtedy trzeba sprawdzic w jakich jezykach mozna to robic. W tym momencie skaczesz do punktu 1. i probujesz sobie pare jezykow i wybierasz ten naj. Oczywiscie dodalbym tu jeszcze aspekt community, bo jesli wybierze sie jakis jezyk, ktory jest malo znany (uzywany zalozmy tylko przez 1 firme) to wtedy moze pojawic sie problem, bo od poczatku bedziesz zmuszony pracowac z dokumentacja
+1 głos
odpowiedź 27 maja 2020 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Musisz zadać sobie w życiu ważne pytanie - co chcesz robić. :D Na tej podstawie możesz wybrać język, ponieważ widać trochę inne zastosowania dla różnych języków.

Tak bardziej na serio to spróbuj zrobić jeden, ale duży projekt. Najlepiej jakby trwał kilka miesięcy i używał jakiegoś frameworka.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 521 wizyt
+4 głosów
10 odpowiedzi 1,150 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 374 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...