• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozmiar projektu Visual Studio

Object Storage Arubacloud
+1 głos
313 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2020 w C i C++ przez Tr0liK Nowicjusz (180 p.)

Cześć,
od jakiegoś czasu miałem problemy z CodeBlocksem i Devem więc postanowiłem się przenieść na Visual Studio. Pobrałem wersję 2019 commercial, zainstalowałem i wszystko fajnie działało. Dziś musiałem napisać projekt na studia (nic wielkiego, kilka klas) i szczerze powiem to zdziwiłem się i to mocno... Projekt który cały w powiedzmy CodeBlocks zajmował max 8MB, waży aż 330MB w VS. Skompresowany waży 48MB i jakimś cudem jeszcze udało mi się to na moodle zapakować jako załącznik... Zacząłem sprawdzać co tyle może ważyć w folderze i zdziwiłem się chyba jeszcze bardziej jak wcześniej, bo jak sprawdzę we właściwościach to folder główny zajmuje ponad 300MB, gdy sprawdzam pojedyncze pliki w środku to suma ich nie przekracza 5MB( ZDJĘCIE) . Wie ktoś może dlaczego tak jest? Jak można zredukować zajmowane miejsce przez projekty w VS, bo przyznam, że bardzo przyjemnie się w nim pisze i skłaniałbym się, by przy nim pozostać na dłużej.  

komentarz 26 maja 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Pliki konfiguracyjne środowiska, które nie powinny być wysyłane. Tak jakbyś się dziwił, że kombajn pali więcej niż osobówka.
komentarz 26 maja 2020 przez Tr0liK Nowicjusz (180 p.)
Istnieje jakaś opcja, gdzie mogę to zmienić i finalnie uzyskiwać normalne rozmiary projektów?
komentarz 26 maja 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Poza tym, masz jeszcze "Debug" gdzie jest plik exe. Wyślij sam kod i plik z rozszerzeniem .sln(tego nie jestem pewny, ale chyba takie rozszerzenie ma plik z vs, który ładnie wszystko kategoryzuje).
komentarz 26 maja 2020 przez Tr0liK Nowicjusz (180 p.)
Ok, dzięki za odpowiedź. Ale chyba będę musiał wysyłać pani Doktor pliki .h i .cpp z katalogu w środku, bo "mój antyvirus mi blokuje jak coś uruchamiam i muszę czekać 30 min i dopiero się konsola odpala"... A jak można wyjaśnić, tę różnicę, gdy sprawdzam rozmiary katalogów i plików przez 'właściwości'??
komentarz 26 maja 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Nie mam pojęcia jak działa wewnętrznie VS używałem go tylko na studiach. Wiem tyle, że tworzy masę plików, które odpowiadają za wszystko. Ogólnie Pani doktor powinny wystarczyć pliki .h, .cpp i .sln. Dzięki temu ostatniemu będzie mogła uruchomić od razu w IDE.
komentarz 26 maja 2020 przez Tr0liK Nowicjusz (180 p.)
Ok, dzięki za pomoc.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 603 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2020 w C i C++ przez Billy Użytkownik (680 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 425 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2020 w C i C++ przez Pioto Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 256 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2015 w Offtop przez rafalx200 Początkujący (250 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...