• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ VS - randomowa lokalizacja przycisku po kliknięciu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
185 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2020 w C i C++ przez laytenek Nowicjusz (210 p.)

Witam.

Visual C++, Windows Forms
Mam prostą funkcję jak poniżej, po każdym kliknięciu w przycisk pojawia się on w nowym punkcie w aplikacji, coś ala minigra... Z tym, że w tej aplikacji mam również textBox, pictureBox oraz pasek menuStrip.

W jaki sposób mogę sprawić, aby przycisk nie generował się na np. pictureBoxie czy też pasku menuStrip, tylko w " wolnej przestrzeni "? Myślałem o jakimś uwzględnieniu lokalizacji wymienionych rzeczy. Da się jakoś sprawnie i zwięźle to zapisać?

Z góry dziękuję za pomoc!
 

private: System::Void button1_Click(System::Object^  sender, System::EventArgs^  e) 
{
	button1->Location = Point(rand() % 300, rand() % 300);

}

 

komentarz 26 maja 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Pobralbym polozrnie tych elementow tzn ich 4 rogow, i jezeli Twoj button znajduje sie jako kolwiek miedzy tymi punktami, to wtedy bym losowal na nowo. Mysle, ze nie ma jakiegos lepszego, czy gotowego rozwiazania. Pewnie przydaloby sie napisac tutaj jakas funkcje oparta o template + nie wiadomo ilosc elementow

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 maja 2020 przez Piotr Batko Stary wyjadacz (13,190 p.)
A co jakby to zrobić bez losowania? :) Zobacz, jakbyś przygotował wcześniej tablicę 20-30 pozycji tego przycisku i co kliknięcie po prostu zmieniał na kolejną. Może na początku mógłbyś tylko losować indeks elementu w tablicy. Oszukane, ale użytkownik może się nie skapnąć i myśleć, że przycisk się przesuwa losowo :)
komentarz 3 czerwca 2020 przez laytenek Nowicjusz (210 p.)
Podoba mi się to... pomyślę nad tym, trochę roboty będzie z tymi 30 lokalizacjami, ale przynajmniej problem zniknie :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,060 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2019 w C i C++ przez linq Początkujący (420 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 697 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2019 w C i C++ przez Mivvat Początkujący (250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 195 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2015 w C i C++ przez natrov Gaduła (3,970 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...