• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy da się podglądać kogoś przez jego kamerkę w telefonie? Jak?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
16,464 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez Programator6909 Użytkownik (780 p.)
Witam, ostatnio czytałem o takich próbach hakowania. Nie to, żebym chciał tylko że sam się tego obawiam. Na czym to polega? Znam się trochę na programowaniu i ciekawi mnie jak oni to robią, jakimi skryptami. Interesuje mnie to żeby nie paść tego ofiarą. Z góry dziękuję za pomoc.
3
komentarz 25 maja 2020 przez TeaCup Obywatel (1,370 p.)
Taka rada. Wszystko co robisz w internecie możesz uważać za publiczne. Nie ważne czy używasz trybu incognito czy VPN.
komentarz 12 października 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

dokładnie :D to nawet jest prawnie ustanowione 
 

​Sąd Najwyższy podzielił pogląd Rzecznika Praw Obywatelskich i uznał, że internet jest miejscem publicznym. 

https://palestra.pl/pl/czasopismo/wydanie/7-8-2020/artykul/internet-jako-miejsce-publiczne 
ORZECZNICTWO

Wyrok Sądu Najwyższego z 17 kwietnia 2018 r., sygn. akt IV KK 296/17.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 maja 2020 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
1 odpalsz program na komputerze ofiary
2 działa

wymagania:
- program musi czytać obraz z kamerki
- program musi być ukryty
- program musi wysyłać ci dane

cała reszta to szukanie w internecie "jak zrobić żeby..."
- jak zrobić żeby ktoś to odpalił (może wysłać po inną nazwą, może dołączyć do czegoś, np wstrzykiwanie zależności do jakiejś aplikacji/gry)
- jak czytać obraz z kamery, ale tak żeby nie blokowało aparatu (może wtedy powinno sie automatycznie wyłączać)
- jak wysyłać dane żeby tego nie było widać (może nazwać to tak, żeby ludzie myśleli że to aplikacja wbudowana w system)

 

to co napisałem wyżej to nie jest jakaś tajemna wiedza
tylko sposób podchodzenia przeciętnego programisty do zadań
1 co trzeba zrobić?
2 na co trzeba uważać / co jest istotne / jakie mogą być problemy?
3 jak to zrobić? zwracając mocną uwage na pkt 1 i 2

 

różnica między napisaniem tego ręcznie od A do Z vs użyciem gotowego programu, np metasploit jest taka
że w jednym przypadku masz pełną władze nad tym co sie dzieje i możesz wszystko kontrolować tak jak ty chcesz
a w drugim przypadku unikasz sytuacji w której o czymś zapomniałeś, bo używasz narzędzia które mądrzejsi od ciebie rozwijali latami, ale za to nie działa w 100% tak jak ty chcesz, przez co nie może być użyte do 100% scenariuszy

tak tylko podpowiem, że sporo programów do TESTOWANIA ZABEZPIECZEŃ służy do TESTOWANIA ZABEZPIECZEŃ a nie do hakierowania
czyli mimo że da sie nimi dość łatwo włamać, to zostawiają za sobą mase śladów
bo ludzie którzy je tworzyli mieli na celu stworzenie narzędzia które służy do testowania, a nie do włamywania sie "po cichu"
także jak nie znasz jakiegoś narzędzia bardzo dobrze i nie masz dokładnej wiedzy jak twój "wirus" sie zachowuje
to lepiej nie testuj tego na znajomych / instytucjach publicznych / firmach, bo później może wyjść sporo problemów
komentarz 25 maja 2020 przez Programator6909 Użytkownik (780 p.)
Tak wcześniej napisałem, nigdy nie chciałem się w to bawić, tylko pytam by w to nie wpaść.
komentarz 12 października 2021 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
no nie wiem kożystasz z google, kożystasz z windowsa :D, ja nie bede tutaj siał jakiś "plot", ale podsłuch jest faktem... a też podejrzewam i kamerki w laptopach nie na darmo każe się zakrywać :)
komentarz 3 maja 2023 przez Escobar42 Nowicjusz (100 p.)

@marcin99b, normalnie to wszedlem tu tylko po jedno info ale jak zobaczylem twoj komentarz to nie wytrzymalem ze smiechu i musialem sie zarejestrowac zeby ci cos napisac. czy ty widzisz czlowieku co ty piszesz? twoim zdaniem hakerzy chodza po domach i instaluja ludziom specjalne programy w komputerach a pozniej czekaja az wlasciciel uruchomi jakims cudem program wtedy bedzie mogl podlaczyc sie pod jego kamerke???????? czlowieku poczytaj troche zanim zaczniesz pisac pierdoly w internecie. bez odbioru

 

komentarz 3 maja 2023 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Za dużo filmów o magicznych hakerach sie naoglądałeś, jeśli "ofiara" nie ma u siebie nic umożliwiającego atak, to nic nie zrobisz

No chyba że w filmach, tam wystarczy wyświetlić kilka losowych kolorków na ekranie i już masz władze nad wszystkim
+1 głos
odpowiedź 12 października 2021 przez katana1 Obywatel (1,400 p.)

Metasploit ma takie narzędzie: Jak podglądać kamerkę internetową

0 głosów
odpowiedź 3 maja 2023 przez reaktywny Nałogowiec (40,650 p.)
Był artykuł że 40% ludzi w Europie zakrywa kamerki w TV, smarkfonach, laptopach,.... Także właściciel społecznościowego portalu Facebook to robi na domowych urządzeniach. Czytałem na Benchmarku. Jeśli na Allegro są zaślepki i naklejki na kamery to też coś oznacza :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 240 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2023 w Urządzenia mobilne przez defałlt juzer Obywatel (1,140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 322 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 756 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...