• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

c++ odtwarzanie filmu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
203 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2020 w C i C++ przez Majster6918 Gaduła (4,030 p.)
Hej czy ja dobrze myślę że odtwarzanie filmu polega po prostu na tym że z filmu są pobierane klatki po klatce i program pokazuje jakby ss'y z filmu ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 maja 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Caly film to sa klstki. To nic innego jak zslozmy 1000 zdjec w ciagu jednej sekundy, ktore pozniej beda wyswietlane znowu w ciagu tej jednej sekundy, czyli co 1 milisekunde, by uzykac plynnosc obrazu. Wiec odtwarzajac go, odwtwarzasz np 1000 zdjec w ciagu sekundy i tyle. A ile dokladnie to nie wiem, bo to pesnie zalezy od kilku czynnikow. Tylko nie rozumiem co to ma wspolnego z C++.

Nie wiem, czy widziales kiedys te stare filmy w aparatach, ktore pozniej sie wywolywalo, ale ale tak to wyglada. Chyba kamera IMAX dziala ciagle na tych starych rolkach, dlatego tez nie wypozyczenie jest tskie drogie i nakrecenie calego filmu ich kamera, chyba nie mozliwe.

https://youtu.be/rqSbmw9u1CE
komentarz 25 maja 2020 przez Majster6918 Gaduła (4,030 p.)

Tylko nie rozumiem co to ma wspolnego z C++.

Chce zrobić sobie amatorski odtwarzacz video bo jak oglądam jakiś film to zazwyczaj w VLC który zje mi czasem 400 MB ram 

komentarz 25 maja 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
edycja 25 maja 2020 przez j23

Wiec odtwarzajac go, odwtwarzasz np 1000 zdjec w ciagu sekundy i tyle.

Osiągnięcie takiej precyzji nie jest możliwe, więc wyświetlasz tylko te klatki, które w danej jednostce czasu są aktualne (ergo jakaś część będzie pominięta). Jeśli wideo posiada dźwięk, to podejrzewam, że czas do synchronizacji pobierany jest ze strumienia audio.

BTW, większość tych playerów korzysta z bibliotek typu DirectShow/GStreamer do odtwarzania, ich twórcy raczej nie bawią się we własne implementacje strumieni video.

komentarz 26 maja 2020 przez Majster6918 Gaduła (4,030 p.)
Zrobiłem sobie w Imgui c++ i gubi tam 2/3 % klatek ale nie chce mi się bawić w takie procenty
komentarz 26 maja 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
A skąd te klatki bierzesz?

Tu nie chodzi o zabawę w procenty, tylko o fakt, że w zależności od obciążenia CPU niektóre klatki trzeba pomijać, by w ogóle można było oglądać video bez desynchronizacji dźwięku z obrazem.
komentarz 28 maja 2020 przez Majster6918 Gaduła (4,030 p.)
Zrozum że mam i działa okay ? koniec tematu

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 224 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2022 w HTML i CSS przez itclouder Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 186 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Jackob Obywatel (1,430 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 507 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Mocaz Użytkownik (560 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...