• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ekran odłącza się po kilku minutach korzystania

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
952 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez Kkrea Nowicjusz (180 p.)
Witam

Dzisiaj poraz pierwszy od dawna otworzyłem komputer, kupiłem dwie puszki sprzężonego powietrza i wziąłem się za sprzątanie środka. Po złożeniu komputera i podłączeniu wszystkich urządzeń (monitor, myszka, głośniki) , przy pierwszym uruchomieniu komputera wyświetliło się powiadomienie że komputer nie jest w stanie się uruchomić, sam zaczął próbować szukać rozwiązania ale nic z tego, po czym się wyłączył. Po ponownym włączeniu komputer wydawał się jakby działał idealnie, ale po kilku minutach ekran gasł, nie wyłączał się tylko jakby odłączał swoje podłączenie przez USB z komputerem. Dzięki klawiaturze i głośnikom byłem wstanie wydobywać dzwieki (spamowałem shiftem aż nie usłyszałem sygnału dzwiekowego), czyli myślę że problem jest z gniazdkiem usb, czy serio mogłem coś zepsuć tylko czyszcząc sprężonym powietrzem? Dodam jeszcze że monitor się wyłącza szybciej jak robię więcej rzeczy na komputerze tzn. Jak włączę kilka kart w googlu to się wyłącza po kilku sekundach, za to jak zostawię i nic nie będę robić to nawet pół godziny.
komentarz 23 maja 2020 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Co to za monitor, że do stacjonarki podłączasz go po USB?
komentarz 23 maja 2020 przez Kkrea Nowicjusz (180 p.)
Dell u2312hm, dosyć stary
komentarz 23 maja 2020 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
a prubowałeś w tedy,jak się wyłączy monitor odpiąć go i podpiąć ponownie?

ile kabli masz od monitora, bo ty chyba USB masz tylko do wbudowanego w monitro huba, a po za tym jeszcze masz go na złączu zasilania i np DisplayPort do obrazu, USB tam jest tylko do huba, tak mi się wydaje, napisz albo daj zdj. tego co masz wpięte do monitora, to troche pomoże, jak masz inny monitor albo TV to podepnij tam kompa i popatrz co się dzieje
komentarz 23 maja 2020 przez Kkrea Nowicjusz (180 p.)

z monitora wychodzą trzy kable, zasilanie, usb, i hdmi. Wydaje mi się że problem leży w tym że możliwe ze przez przypadek odpiąłem jakiś kabel, myślę że monitory się odłączają po uzyskaniu wysokiej temperatury. Podłączyłem drugi monitor i reaguje tak samo. 

komentarz 23 maja 2020 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Nie chce cie nmartwić, ale to DVI jest, używasz karty graficznej na PCI-E czy zintegrowanej, jak na PCI-E to jakiej, czyściłeś ją, jak tak to jaką dałeś pastę?
komentarz 23 maja 2020 przez Kkrea Nowicjusz (180 p.)
Racja DVI, moja wiedza w tym kierunku jest mierna. Używam nvidia geforce gtx 550 ti, nie wiem czy jets ona zintegrowana czy na PCI-E, nie nakładałem żadnej pasty, nic też nie rozkręcałem oprócz pokrywy, używałem tylko sprężonego powietrza z puszki.
komentarz 23 maja 2020 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Hm na pci-e, jak masz 2 porty DVi w karcie to sprubuj na tym drugim porcie, może to pomoże
komentarz 23 maja 2020 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
możesz też HW monitro, czy tym podobne i popatrzeć TMP grafiki, cpu, itd
komentarz 23 maja 2020 przez Kkrea Nowicjusz (180 p.)
Sprawdziłem tmp komponentów i wychodzi ze temperatura karty graficznej wrasta od 70 do 100 po czym się odłącza monitor, temp procesora jest stabilna, 30-35 stopni.

Nie nakładałem żadnej pasty, i myślę że to jest problem. Czy to ma sens?
1
komentarz 23 maja 2020 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
To przegrzewa ci się grafika, potem ona żeby nie ulec uszkodzeniu wyłącza sie.

Kup termopaste, termopady DOBRE, popatrz w necie jak to robić, myśle że jak na YT zobaczysz to lepiej niż ci tu bede textowo tłumaczył

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 maja 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
Zastanawia mnie, co ma USB do monitora? Możliwe, że pomyliłeś Display Port lub HDMI z USB.

Jesteś pewien, że po tych kilku minutach pracy komputera wyłącza się tylko monitor? Możliwe, że po prostu coś zmajstrowałeś przy chłodzeniu procesora i komputer się resetuje.
komentarz 23 maja 2020 przez Kkrea Nowicjusz (180 p.)
Przed czyszczeniem komputera zrobiłem zdjęcie jak każdy kabel był podpięty przed tym, pozatym trudno pomylić usb z hdmi. Gdy ekran gasnie zarówno komputer jak i monitory są włączone, wygląda to tak jakby nagle się odcięło połączenie przez USB np filmik na YT nadal mi leci tylko go nie widzę, dodam jeszcze że gdy to się dzieje to słyszę dźwięk erroru od windows. Może sie jakieś ustawienia monitora przełączyły.
+1 głos
odpowiedź 23 maja 2020 przez Kkrea Nowicjusz (180 p.)
Problem rozwiązany!!

Ogromne paprochy kurzu utknęły w wywietrzniku karty graficznej, dlatego tka szybko się nagrzała.

Dzięki wszystkim.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 119 wizyt
pytanie zadane 10 października 2023 w Sprzęt komputerowy przez MichaelM Bywalec (2,440 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 135 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2023 w Sprzęt komputerowy przez Rawlinek Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 292 wizyt
pytanie zadane 19 października 2020 w Sprzęt komputerowy przez TomJar Nowicjusz (230 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...