• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy da się pobrac dane z zablokowanego telefonu+ inne pytania

Object Storage Arubacloud
+1 głos
639 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez XYZz11 Nowicjusz (150 p.)
Witajcie, kilka dni temu został najprawdopodobniej  skradziony mi telefon samsung galaxy j3. Jestem ogólnie osobą która wmawia sobie różne rzeczy i schizuje i obecnie boje się że osoba która ma mój telefon będzie mnie szantażować, i pozyska dane z mojego telefonu. telefon miał blokade ekranu i było to jedyne zabezpieczenie, w telefonie wyłączone były dane komórkowe. w galerii znajdowały sie różnorakie zdjęcia, niektóre bardzo osobiste, różne screeny haseł, stron na które wchodziłam itp. próbowałam odnależć mój telefon za pomocą konta google lecz nie wyświetla mi się lokalizacja. wchodziłam również na jakąs strone która niby odszuka mój telefon lecz nie pomogła. nie wiem w sumie po co to pisze, pewnie daltego zeby sie komuś wygadać i zasięgnąć porady osob obeznanych w temacie.

czy jest możliwość ominięcia blokady ekranu a przy tym nie usuwania zasobów telefonu( zdjęć, haseł itp)?

czy jeśli telefon ma blokade ekranu to złodziej może np ściągnąć rzeczy które się na nim znajdujaą bez odblokowania go?

jak działa namierzenie telefonu przez adres imei, gdy telefon będzie włączony to będzie możliwość namierzenia go, nawet jeśli ten nie bedzie miał dostępu do internetu?

czy jeśli nie wyświetla mi sie lokalizacja na koncie google mojego telefonu to znaczy ze urządzenie nie jest podłączone do interetu, czy jeśli telefon będzie mieć dostęp do internetu to na koncie google wyświetli mi sie gdzie on jest ?
komentarz 21 maja 2020 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
To bardzo proste zdjęcie blokady telefonu i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Telefon można namierzyć bez dostępu do sieci Internet, wystarczy że będzie miał zasięg. Policja byłaby w stanie taki telefon zlokalizować, ale prawdopodobnie tego nie zrobi kiedy zgłosisz sprawę na policję. Na przyszłość jak cenisz sobie bezpieczeństwo to szyfruj dane na telefonie.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 21 maja 2020 przez VBService Ekspert (253,280 p.)
Tak można obejść blokadę ekranu, aczkolwiek "złodziej" telefonu musiałby być bardzo inteligentnym człowiekiem o bardzo zaawansowanej wiedzy informatycznej, i tu Ciebie uspokoję raczej nie chciałby kraść samsung galaxy j3, nie obraź się, ale ja na miejscu takiego człowieka jeśli już miałbym taki czyn popełnić to upatrzyłbym sobie droższy telefon. Stawiam na zwykłego "złodziejaszka". Sprawdź aukcje używanych telefonów na np.: olx, allegro itp., może próbuje go sprzedać, może uda się Tobie go rozpoznać (chodzi mi o telefon). Telefon do sprzedaży można "wyczyścić" i apki do tego typu akcji można już znaleść w necie bez problemu jak się wie co szukać. I tu druga dobra wiadomość dla Ciebie jeśli w ogóle tak to można nazwać, takie "czyszczenie" kasuje bezpowrotnie Twoje prywatne pliki z telefonu.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 228 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 323 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 153 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez Niepokonana7999 Bywalec (2,270 p.)

92,563 zapytań

141,413 odpowiedzi

319,590 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...