• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak wyglądają studia na kierunku matematyka.

Fiszki IT
Fiszki IT
+3 głosów
136 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2020 w Matematyka, fizyka, logika przez Encet Początkujący (430 p.)
Witam,

Wiem że na tym forum jest wiele osób sudiującychy matematykę, a ja jestem ciekaw jak to wygląda na konkretnych uczelniach czy zajęciach. Jak sobie dajecie radę z nauką i na ile zajęcia wam w tym pomagają? Wiem że nie zawsze ilość przekazywanej wiedzy jest adekwatna do wymagań z danego przedmiotu.

Szczególnie zależy mi dowiedzieć się jak to wygląda na uniwersytecie, UJ, UW UAM ale każda odpowiedź będzie mile widziana.

Dla jasności, niecnie tu czyiś tłumaczeń że studia są bez sensu i to strata czasu. A i warto dodać że studiuję 3 rok Mechanikę i Budowę Maszyn na politechnice więc coś już o studiowaniu wiem.

Z góry dziękuję

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia przez J0ker Stary wyjadacz (11,790 p.)
O, cześć.

Dopiero teraz to czytam, kończę w tym semestrze magisterską matematykę na UW.

Dla mnie moje studia były trudne przez pierwsze 2 lata licencjatu, bo przyzwyczaiłem się przez 12 lat szkoły że wystarczy słuchać na lekcjach by mieć same piątki i szóstki i być najlepszym w szkole. Tutaj już tak nie było.

Jeśli chcesz iść na matematykę tylko po to, żeby pochwalić się "mądrym" dyplomem to nie warto. Podobnie nie warto jeśli chcesz być nauczycielem. W obu przypadkach nieadekwatna ilość pracy w stosunku do celu.

Uważam, że UW jest świetnym miejscem do studiowania matematyki. Każdy kto chce się bardzo dużo nauczyć, może to zrobić. Są gwiazdkowe wersje przedmiotów dla bardzo ambitnych, na 3-5 roku jest bogactwo wyboru przedmiotów, nie ma sztucznego zesatwu ustalonych przedmiotów obowiązkowych tak jak tyrają na politechnikach że każdy się musi uczyć tego samego. Niektóre przedmioty z politechniki (algebra liniowa czy analiza) pewnie będzie mógł przepisać z oceną -0,5 lub -1.

Na wyższych latach jak już wybiera się przedmioty które Cię interesują to studia te są bardzo przyjemne i nie takie trudne bo w końcu uczysz się tego czego na pewno chcesz się uczyć.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 123 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia w Matematyka, fizyka, logika przez gsaabria Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 630 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2018 w Matematyka, fizyka, logika przez eternal Użytkownik (570 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 800 wizyt
Porady nie od parady
Wynikowy wygląd pytania, odpowiedzi czy komentarza, różni się od tego zaprezentowanego w edytorze postów. Stosuj więc funkcję Podgląd posta znajdującą się pod edytorem, aby upewnić się, czy na pewno ostateczny rezultat ci odpowiada.Podgląd posta

84,746 zapytań

133,553 odpowiedzi

295,966 komentarzy

56,007 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...