• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak wyglądają studia na kierunku matematyka.

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
772 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2020 w Matematyka, fizyka, logika przez Encet Początkujący (430 p.)
Witam,

Wiem że na tym forum jest wiele osób sudiującychy matematykę, a ja jestem ciekaw jak to wygląda na konkretnych uczelniach czy zajęciach. Jak sobie dajecie radę z nauką i na ile zajęcia wam w tym pomagają? Wiem że nie zawsze ilość przekazywanej wiedzy jest adekwatna do wymagań z danego przedmiotu.

Szczególnie zależy mi dowiedzieć się jak to wygląda na uniwersytecie, UJ, UW UAM ale każda odpowiedź będzie mile widziana.

Dla jasności, niecnie tu czyiś tłumaczeń że studia są bez sensu i to strata czasu. A i warto dodać że studiuję 3 rok Mechanikę i Budowę Maszyn na politechnice więc coś już o studiowaniu wiem.

Z góry dziękuję

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2021 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
O, cześć.

Dopiero teraz to czytam, kończę w tym semestrze magisterską matematykę na UW.

Dla mnie moje studia były trudne przez pierwsze 2 lata licencjatu, bo przyzwyczaiłem się przez 12 lat szkoły że wystarczy słuchać na lekcjach by mieć same piątki i szóstki i być najlepszym w szkole. Tutaj już tak nie było.

Jeśli chcesz iść na matematykę tylko po to, żeby pochwalić się "mądrym" dyplomem to nie warto. Podobnie nie warto jeśli chcesz być nauczycielem. W obu przypadkach nieadekwatna ilość pracy w stosunku do celu.

Uważam, że UW jest świetnym miejscem do studiowania matematyki. Każdy kto chce się bardzo dużo nauczyć, może to zrobić. Są gwiazdkowe wersje przedmiotów dla bardzo ambitnych, na 3-5 roku jest bogactwo wyboru przedmiotów, nie ma sztucznego zesatwu ustalonych przedmiotów obowiązkowych tak jak tyrają na politechnikach że każdy się musi uczyć tego samego. Niektóre przedmioty z politechniki (algebra liniowa czy analiza) pewnie będzie mógł przepisać z oceną -0,5 lub -1.

Na wyższych latach jak już wybiera się przedmioty które Cię interesują to studia te są bardzo przyjemne i nie takie trudne bo w końcu uczysz się tego czego na pewno chcesz się uczyć.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 331 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2021 w Matematyka, fizyka, logika przez gsaabria Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 1,113 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2018 w Matematyka, fizyka, logika przez eternal Użytkownik (620 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,795 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...