• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Sprzęt do GTA V

Object Storage Arubacloud
+1 głos
676 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez Kamio Obywatel (1,100 p.)
zamknięte 22 grudnia 2022 przez Kamio
Witam. Otóż mam taki problem z grą GTA V. Podczas jazdy samochodem zacina mi się i fps'y spadają mi od 1 do 15 i nie wiem od czego to zależy czy od procesora, dysku czy karty RAM. Sprawdziłem kartę ram i potrafiło mi zjadać kartę ram do 95 % i w menedżerze zadań pokazuje mi że mam ok. 250-300 MB wolnego ramu. Jak myślicie w czym może to być problem? Mam komputer stacjonarny z ASUS. Oto moja specyfikacja komputera.

System: Windows 8.1 (64 bit)

Karta graficzna: Intel(R) HD Graphics 4400

Procesor: Intel(R) Core(TM) i3-4150T 3.00 GHz

Karta RAM: 4 GB DDR3
komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 lipca 2020 przez Dssfr Użytkownik (500 p.)
wybrane 14 lipca 2020 przez Kamio
 
Najlepsza
Wymagany ram do gta 5 to 8 GB oraz procesor to intel core i5 te rzeczy kupisz za ok. 300/400 zl

Powodzenia!
komentarz 3 lipca 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Zdecydowanie RAM jest problemem. Sam grałem na 4gb ramu i była masakra-dokładne miałem tak samo jak ty. Ja bym zaczął od zwiększenia ramu.
+2 głosów
odpowiedź 21 maja 2020 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Nie masz dedykowanej grafy? Na tej integrze sobie nie pograsz.
0 głosów
odpowiedź 20 maja 2020 przez zkkf56 Dyskutant (8,710 p.)

Wydaje mi się, że to procesor i RAM nie domaga.

Tutaj masz minimalną specyfikację dla GTA V

komentarz 21 maja 2020 przez Kamio Obywatel (1,100 p.)
Hm. No tak ale gdy gram w GTA 5 na niskich niskich/średnich ustawieniach to procesor potrafi do ok. 70% pożerać a z tym RAM to na pewno tak bo potrafi do 95% zużywać a czasem nawet do 100. Jeszcze będę sprawdzał z tym procesorem dokładnie. Jeżeli się znasz nad tym to jaki procesor polecasz do gier i na przyszłość? Do stacjonarnego chyba mogę procesor z nvidia lub z intela. Nie znam się na takich komputerach bo ja mam z tym zasilaczem.
komentarz 21 maja 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
Jeżeli chciałbyś jakkolwiek ulepszyć ten komputer to musisz co najmniej zakupić jakąś używaną kartę graficzną i dodatkowe 4GB RAM. Wszystko pod warunkiem, że twój zasilacz da radę. To normalne, że GTA kiepsko ci działa, więc nie musisz prowadzić dochodzenia. Bez zmiany sprzętu nic się nie zmieni.
komentarz 26 maja 2020 przez Kamio Obywatel (1,100 p.)

Oki. Myślałem nad nową ale jak na używaną to w sumie racja bo zaoszczędzę trochę pieniędzy na ulepszenie. Dziękuję za pomoc laugh

komentarz 3 lipca 2020 przez Dssfr Użytkownik (500 p.)

@zkkf56,  niestety te wymagania sa niepoprawne lub przedawnione

0 głosów
odpowiedź 25 maja 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Twój komputer jest trochę słaby do tej gry.

  1. Słaby procesor
  2. Karta zintegrowana
  3. Zaledwie 4 GB ram jeszcze DDR3
komentarz 26 maja 2020 przez Kamio Obywatel (1,100 p.)

Będę sprawdzał te rzeczy pod mój komputer tak aby mój zasilacz dał radę. Zrobiłem takiego screena ale nie wiem czy dobrze rozumiem że użyte gniazda 1 z 4 to są użyte karty pamięci RAM? Link do screena: https://imgur.com/mPcr2e9

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 75 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 342 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez BeSSeSSt Obywatel (1,190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 288 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...