• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Baza danych Jason JavaScript - AWS S3

Object Storage Arubacloud
+1 głos
264 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2020 w JavaScript przez czarny Początkujący (260 p.)
Część

Mam dosyć nietypowa sytuację, mianowicie posiadam w pracy dostep do serwera AWS S3. Ze względów bezpieczeństwa nie uzyskałem zgody na obsługę skryptów wykonywalnych po stronie serwera typu PHP MySQL itp.

Tutaj rodzi się problem czy istnieje jakaś technologia która pozwoli stworzyć mi bazę danych. Nie musi być to sql, myślałem o json ale nie wiem jak wygląda kwestia dopisywania usuwania danych dla zewnętrznego pliku json tak aby każdy z odwiedzających widział zamiany.

Myślałem też o local storage, cookies ale nie pracowałem jeszcze z nimi no i zapewne mają duże ograniczenia no i są lokalne..

Na ten moment raczej badam grunt co będę mógl wykorzystać gdzie i w jaki sposób zapisać jakiekolwiek dane uzyskane od użytkownika.

Dajcie proszę znać jakie macie pomysły na przechowywanie danych użytkowników. Pozdrawiam ! :)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 maja 2020 przez czarny Początkujący (260 p.)
Podbijam.
0 głosów
odpowiedź 21 maja 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
Z góry zaznaczam, że to jest tylko moja opinia, nigdy nie miałem styczności z AWS, a odpowiedź zamieszczam tylko dlatego, że jakoś nikt nie chce ci odpowiedzieć :D

Jeżeli nie masz dostępu do skryptów serwerowych to raczej nie będziesz miał możliwości modyfikowania plików które są po stronie serwera. JS działa w przeglądarce klienta i nie ma dostępu do plików serwera, więc kwestia tworzenia globalnego pliku JSON odpada.

Ciekawym rozwiązaniem jest local storage, ale dane w nim zapisywane ograniczają się do przeglądarki, na jakiej klient używa strony. Jest to dość duży minus, ponieważ jeżeli ktoś wyczyści dane przeglądarki albo po prostu wejdzie na stronę z innej przeglądarki to nie ma dostępu do swoich danych. Cookies nigdy nie używałem, ale działają raczej na podobnej zasadzie. Jeżeli zdecydowałbyś się używać local storage, to możesz normalnie przechowywać tam JSON'a ale w formie stringu (jest od tego funkcja w JS jak coś).

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem.
komentarz 22 maja 2020 przez czarny Początkujący (260 p.)
Hej, dzięki za odpowiedź :)

No tak właśnie przypuszczałem no bo co miałoby modyfikować plik jak nie serwer.. ale biorę pod uwage tęgie głowy które różne cuda tworzą więc miałem nadzieję :)
komentarz 22 maja 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)

Jak tak teraz myślę, to możliwe że uda ci się przesłać dane requestem do innego serwera
https://hacks.mozilla.org/2009/07/cross-site-xmlhttprequest-with-cors/

który będzie zapisywał te dane do swojej bazy.

 

 

 

komentarz 22 maja 2020 przez czarny Początkujący (260 p.)
No właśnie myślałem o tym ostatnio czy da się połączyć z bazą na innym serwerze ale tutaj totalnie jestem zielony.

Dzięki za lekturę ;)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 277 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2021 w JavaScript przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 73 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 176 wizyt

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...