• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Problem z xampp na linuxie

Object Storage Arubacloud
+1 głos
426 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Yatsu Nowicjusz (230 p.)
zamknięte 12 czerwca 2020 przez Yatsu

Witam. Mam problem z instalacją programu xampp na linuxie (debian 9). Kiedy przyznaje programowi uprawnienia do uruchomienia (chmod +x ...) i kiedy próbuje go uruchomić poprzez sudo ./xampp... wyświetla się komunikat, że nie można uruchomić pliku binarnego. Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Niżej podaje dokładny komunikat:

bash: ./xampp-linux-x64-7.3.0-0-installer.run: nie można uruchomić pliku binarnego: Błędny format pliku wykonywalnego

 

komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany. Dziękuje za wszelkie porady :)

2 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 19 maja 2020 przez eunstachy Stary wyjadacz (14,180 p.)
Wiem, że nie jest to odpowiedź na pytanie ale nie widzę sensu instalowania XAMPP na linuxie. Jak sama nazwa wskazuje, na linuxie instaluje się LAMPP :) Jeśli się nauczysz instalacji tego drugiego to napewno przyda Ci się to w przyszłości.
komentarz 7 czerwca 2020 przez Prometeusz84 Nowicjusz (140 p.)
Akurat lamp zdaje się nie używa systemowego php tylko jest zintegrowany razem z instalką i instaluje się całość razem w jednym folderze. Można powiedzieć że działa jak appimage z tym że program nie jest w jednym pliku jak appimage tylko zależności kopiują się razem do jednego folderu w podfolderach z tego co się zorientowałem. Nie jestem pewny na sto procent i w dalszym ciągu przyznaję rację że instalować tylko jeśli się da z repozytoriów. Nigdzie nie napisałem inaczej. Trzeba dokładnie czytać komentarze. Wiem że są przydługie.

Sterowniki to całkiem inna sprawa. Przy zwykłych programach i dobrej binarce można instalować i z binarki(chociaż tego nie polecam) o ile wszystkie zależności instalują się razem z programem. Jednak na pewno nie jest to metoda zalecana i nigdzie tak nie napisałem że jest i także odradzam. Problem jest taki że u mnie inaczej nie idzie lampp i było to jedyne wyjście w tym wypadku. Napisałem że używam linuxa długi czas a piszesz jakbym był początkujący. Nigdzie nie napisałem że instalowanie z poza repo jest dobre a piszesz tak jakbym się upierał że jest. Jest to zalecane ale jak nie ma innego wyjścia to się kombinuje i próbuje wszystkich sposobów łącznie z kompilacją ze źródeł.

Dalej twierdzisz że myślę windowsowo. Dokładnie przeczytaj co napisałem. Nie ma oficjalnych repozytoriów na arch Linuxa żeby zainstalować xamppa i za bardzo w nieoficjalnych też. Próbowałem z nieoficjalnego repozytorium tworzonego automatycznie z aur(arch to nie ubuntu że są setki repo) i nie wiem czemu nie chciał się lampp połączyć mimo że wszystkie zależności się zainstalowały prawidłowo. Błędu żadnego też nie pokazywał w terminalu. Próbowałem zainstalować bezpośrednio z repozytorium aur i też klapa był błąd instalacji którego nie udało mi się rozwiązać. Być może dało się rozwiązać problem z xamppem z tym z repo co mi się nie łączył jednak nie miałem czasu na rozwiązanie problemu. Ostatnia dla mnie deska ratunku na zajęciach było zainstalować na szybko z binarki. Akurat na nic innego nie było czasu nauczyciel nie będzie czekał w nieskończoność. Na archwiki tak samo jest napisane że z repozytoriów społeczności aur instalować albo z binarki więc zainstalowałem z binarki jak z aur nie poszło. Wiem że to nie jest zalecany sposób i nie uważam żebym myślał w windowsowy sposób ponieważ próbowałem zainstalować z repozytoriów ale nie poszło i to było tego powodem a ten konketny program w danym momencie potrzebowałem. Wszystko co mam w linuxie mam z repo nie licząc problematycznego oprogramowania które działa prawidłowo tylko z flatpaka np taki clementine który ma pewien bug w archu i nie działa prawidłowo z repo. Więc co w tej sytuacji miałem zrobić jak z repo nie poszło i potrzebowałem akurat konkretnie ten program?. W archu jeśli nie ma czegoś w repo, a z aur nie idzie instalacja ponieważ plik instalacyjny czy skrypt jest uszkodzony i nie idzie tego naprawić albo nie ma na to czasu zostaje binarka, ewentualnie kompilowanie ze źródeł co też nie jest zalecane(jeszcze jakiś czas temu dużo programów trzeba bylo kompilować ze źródeł w linuxie)w ostateczności szukanie innego oprogramowania co mi akurat pewnie by wyszło na dobre jednak nie miałem na to czasu tym bardziej że xamp jest od razu skonfigurowany do pracy na lokalnych bazach danych.

Moja uwaga na tym forum była do tego że nikt nie chciał pomóc człowiekowi w instalacji tego xamppa tylko komentarze że nie instaluje się tego w linuxie i że jest to i to. I jak już pisałem że jak się podaje alternatywę to wypada napisać jak się tego używa lub podać linki do tutoriali. A jak nie to link jaki wysłałeś w poprzednim poście jak zainstalować w debianie prawidłowo lamppa. I to była odpowiedź godna uwagi tylko czemu nie padła wcześniej i nie w odpowiedzi do osoby która zadała o to pytanie.
komentarz 7 czerwca 2020 przez Prometeusz84 Nowicjusz (140 p.)

@manjaro, 

Zasada pierwsza i najważniejsza nie instalować nic ściąganego spoza repozytorium. A Ty tutaj łamiesz tę zasadę i nie widzisz że to jest złe.

 Napiszę w osobnym komentarzu żeby było czytelniej:

Złamałem tę zasadę ponieważ Nie ma oficjalnych repozytoriów na arch Linuxa żeby zainstalować xamppa. Próbowałem z nieoficjalnego repozytorium tworzonego automatycznie z aur i nie wiem czemu nie chciał się lampp połączyć mimo że wszystkie zależności się zainstalowały prawidłowo. Błędu żadnego też nie pokazywał w terminalu. Próbowałem zainstalować bezpośrednio z repozytorium aur i też klapa był błąd instalacji którego nie udało mi się rozwiązać. Być może dało się rozwiązać problem z xamppem z tym z repo co mi się nie łączył jednak nie miałem czasu na rozwiązanie problemu. Ostatnia dla mnie deska ratunku na zajęciach było zainstalować na szybko z binarki. Akurat na nic innego nie było czasu nauczyciel nie będzie czekał w nieskończoność. Wiem że to nie jest zalecany sposób jednak z repozytoriów ale nie poszło i to było tego powodem a ten konketny program w danym momencie potrzebowałem.

komentarz 7 czerwca 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
A Ty dalej się upierasz z tą binarką ściągniętą nie wiadomo skąd ;)
 
Już się pogubiłem czy masz Debiana czy Archa czy Manjaro ;)
 
Ale mimo wszystko szanuje Cię za 2 rzeczy - za te długie wpisy oraz za to że nie jesteś kłótliwy, tylko co najwyżej uparty ;)

U mnie w Archu xampp ładnie się instaluje

Nie będę pomagał w instalacji binarek bo to tak jakbym komuś polecał zamiast bezpiecznika do prądu użyć gwoździa... Choćby tymczasowo ;) Wybacz
komentarz 7 czerwca 2020 przez Prometeusz84 Nowicjusz (140 p.)
Używam manjaro ale jest oparty an archu wiec używałem określenia być może niesłusznie zamiennie z arch linux. Możliwe że w repo archa jest xampp a w manjaro nie. Repo z archa nie dodam bo na pewno bym rozwalił w ten sposób system. Może najlepiej będzie jak przejdę na archa.  Ściągnąłem binarkę stąd skąd podał nauczyciel czyli jak dobrze pamiętam https://www.apachefriends.org/pl/download.html

Też nie polecam instalacji z binarki. Można było podać link do instrukcji instalacji lamppa z repo na debianie osobie otwierającej wątek i to by było właściwe podejście do tematu.

U mnie jest to rozwiązanie tymczasowe które działa a nie miałem czasu robić inaczej i jak będę miał czas zastąpię xamppa i zainstaluję phpmyadmin i resztę rzeczy skonfiguruję ręcznie żebym miał wszystko z repo puki co nie mam czasu. Nawet piszę z komorki bo nie mam teraz dostępu do kompa.
komentarz 7 czerwca 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
edycja 7 czerwca 2020 przez manjaro

Nie no w Archu oczywiście też nie ma takich wynalazków jak xampp, miałem na myśli repozytorium AUR

0 głosów
odpowiedź 6 czerwca 2020 przez Prometeusz84 Nowicjusz (140 p.)
Próbowałeś pobrać plik jeszcze raz? U mnie działa po ustawieniu zezwolenia na uruchomienie jako program ale to zrobiłeś. Udało się rozwiązać problem?
komentarz 12 czerwca 2020 przez Yatsu Nowicjusz (230 p.)

Próbowałem, ale się nie udało, więc aktualnie nad stronami internetowymi pracuje na komputerze z Windowsem,a linuxa używam do innych rzeczy. W każdym razie dziękuje za odpowiedź i myślę, że temat jest już do zamknięcia.smiley

Podobne pytania

+3 głosów
1 odpowiedź 321 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 267 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 341 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...