• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Skradziony telefon

Object Storage Arubacloud
0 głosów
296 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez XYZz11 Nowicjusz (150 p.)
witam, mam problem ponieważ kilka dni temu ukradli mi telefon, miałam na nim wszystko, zdjęcia hasła, również wiele prywatnych rzeczy o sobie. Nie znam się na tym i nie bardzo wiedziałam co robić, zadzwoniłam i zablokowałam moje konto bankowe, wyczytałam w internecie ze powinnam zablokować karte sim, zrobiłam to, poszłam do salonu i powiedziałam pani ze chciałabym zablokować karte sim i zrobić coś aby złodziej nie miał dostępnych do rzeczy w moim telefonie, zdjęć, haseł, kont itp. Pani zablokowała mi karte sim i powiedziała ze złodziej nie ma możliwości teraz przeglądania rzeczy znajdujących sie na nim, żę złodziej bedzie miał tylko sam pusty telefon. Wyczytalam dziś jednak ze zablokowana karta sim chroni tylko i wyłącznie przed naliczeniem opłat. jak to jest czy osoba  pracująca w danej sieci ma możliwość zrobienia czegoś aby złodziej nie miał możliwości przeglądać zasobów mojego telefonu? jakoś go zablokować czy cos? Nie zgłosiłam sprawy na policje bo sam telefon jest stary i w sumie widze nikłe szanse na odnalezienie go. na telefonie miałam blokade ekranu jednak boje się ze ktoś mógł ja złamać. Czy są jakieś szanse żęby nie wiem, zablokować jakoś mój telefon aby złodziej nie miał dostępów do rzeczy znajdujacych się w nim ?
komentarz 17 maja 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

@Chess, Oczywiście masz rację, ale czy jako potencjalny złodziej interesował byś się danymi przypadkowej osoby? Gdzie autorka pytania zabezpieczyła już samą kartę, oraz konto bankowe, jedyne co jej zostało to pozmieniać wszędzie hasła. 

komentarz 17 maja 2020 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
@XYZz11, nie wiem; może zainteresuj się czymś związanym ze "śledczością", skoro piszesz, że miałaś tam wiele danych do różnych portali, a bez nich nie możesz np. zalogować się, bo login i/lub hasło, które zostały w telefonie, to idź może "gdzieś", gdzie namierzą Twój telefon i go odzyskasz.

Ogólnie, pamiętając kilka serwisów - wiadomo, zmienisz hasło, itp., ale możliwe, że nie wszystko sobie od razu przypomnisz, więc, jeśli osoba, która jest w czasie teraźniejszym posiadaczem urządzenia "wejdzie" do folderu z plikami, to zależnie od tego, co tam jest może zmienić hasło do e-maila i tym samym pozmieniać niemalże cokolwiek, co jest przypięte pod ten adres e-mail.

@tkz, OK; nie wiadomo tylko za bardzo "jaka" osoba jest w posiadaniu smartphone'a, jeśli np. to ktoś, kto jest wykształcony pod względem bezpieczeństwa urządzeń elektronicznych, to jest szansa, że zacznie eksperymentować tym samym robiąc sobie zabawę z wyrządzania szkód drugiej osobie, powodując, że autorka wątku musiałaby zakładać nowe konta w "sieci". Człowiek, a człowiek; jeden zrobi tak, a drugi będzie próbował kontaktować się z właścicielem, celem zwrócenia zguby.
komentarz 18 maja 2020 przez XYZz11 Nowicjusz (150 p.)
udało mi sie zalogować do mojego konta google,  chciałam sprawdzic lokalizacje ale się nie da. Pokazuje mi ze ostatnia synchronizacja konta była w dniu zgubienia telefonu, czyli to znaczy ze nikt nie odblokował mojego telefonu? bo chyba jakby złodziej odblokował telefon to raczej zostałoby to zarejestrowane przez konto google??
komentarz 18 maja 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Złodzieje najczęściej mają gdzieś te dane. Zapewne telefon szybko został przywrócony do ustawień fabrycznych i raczej sprzedany/wystawiony na aukcję.
komentarz 18 maja 2020 przez XYZz11 Nowicjusz (150 p.)
a jest możliwość namierzenia wyładowanego lub wyłączonego telefonu przez adres imei bo od kradzieży mineło troche czasu i nie wiem czy jest jakaś szansa.

    i jeszcze jedno pytanie o to synchronizowanie konta google, orientujecie sie może na jakiej jest to zasadzie, za kazdym razem jak telefon jest odblokowany i na dostęp do internetu, konto jest synchronizowane  i bedzie mi sie wyświetlać kiedy ktoś podjął jakieś działania( wszedł na jakąs stronke itp)?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 800 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 194 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 417 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...