• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wygląd forum - co sądzicie? [ankieta]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
532 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2015 w Sprawy forum przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Co sądzicie o znajdującej się w footerze tego forum zakładce "Polecane miejsca w sieci"? Moim zdaniem same ikonki (fontello) bez tekstu (no może oprócz portali społecznościowych) nie sugerują deterministycznie do jakiej treści przejdziemy klikając w nie. Spotkałem się też z tym przeglądając stronę miroslawzelent.pl. Czy wy także sądzicie, że powinien być do tego tekst (tak jak np. na naszym forum w górnym menu)? Czy tylko ja jestem taki upośledzony, że po ikonce nie mogę się domyślić do czego się ona odnosi?

Możliwe odpowiedzi:
Jestem upośledzony (6 głosów, 17%)
Oprócz ikonki powinien być tekst (30 głosów, 83%)

11 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

Prawdę mówiąc nawet nie zwróciłem uwagi na to, że to forum ma stopkę…

Tam zdecydowanie powinien być tekst, zwłaszcza, że obecnie są to puste elementy i, zatem np. czytniki ekranowe potraktują to jako puste miejsce.

komentarz 11 sierpnia 2015 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Prawdę mówiąc icon-fonts same w sobie są bzdurnym hackiem, który powstał dlatego, że przeglądarki nie umiały w SVG. Ale już umieją i nie widzę sensu bawienia się w taki sposób, skoro można stosować SVG sprites ;)
0 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2015 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
3/3 wiedziałem co znaczą :D

Z tego wynika, że dla mnie powinien być tekst
0 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
W sumie to nigdy nie zwracałem uwagi co jest w stopce tego forum, ale myślę że jest ok tak jak jest.
komentarz 11 sierpnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Zostało to wprowadzone chyba od niedawna z tego co zauważyłem smiley

komentarz 11 sierpnia 2015 przez Czort Nałogowiec (32,500 p.)
Ok zmieniłem zdanie, czytniki ekranowe są dla mnie przekonującym argumentem.
0 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Ja cieszę się że prawdopodobnie pojawią się rzeczy takie jak częste pytania dotyczące forum, zasady itd. - już widać linki ale jeszcze nic nie ma. Co do tekstu przy ikonkach to fakt, być może by się przydał chociaż po najechaniu widać gdzie prowadzi link więc nie jest to dla mnie jakimś wielkim problemem.

Problemem natomiast są ikonki górnego menu - https://forum.pasja-informatyki.pl/48860/na-firefoxie-nie-widac-nowych-ikonek
komentarz 11 sierpnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Nie są, u mnie wszystko śmiga. Na przeglądarce M$ Edge.
komentarz 11 sierpnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Przeczytaj mój komentarz chociażby ten https://forum.pasja-informatyki.pl/48860/na-firefoxie-nie-widac-nowych-ikonek?show=48887#c48887 ;)

Na Chrome, Edge oraz IE11 też problemów nie zauważyłem. Problemy są na Firefoxie i Safari.
komentarz 11 sierpnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
Górnego menu to ja dzisiaj widziałem 3 zestawienia, więc odpuszcze sb komentowanie, poczekam na ostatecznej wersji :)
0 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Moim zdaniem powinno być to oznaczone, choć tekstem przy najechaniu. Ta sama sprawa jest ze skróconymi linkami typu bit.ly - też nic nie mówią.
0 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Ale bogata ankieta.

Powinna być jeszcze:

"bardzo fajne" jak i "beznadziejne".

Nigdy nie patrzyłem w dół strony (praktycznie tam wcale nie byłem)

Ale jest ok, dupy nie urywa.

Pozdrawiam.
0 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Hej, te odpowiedzi w ankiecie nie mają sensu. Z jednej strony sugerujesz, że "upośledzony" nie rozumie tych ikonek i potrzebuje tekstu, a z drugiej, że ikonki powinny mieć tekst. Innymi słowy - te odpowiedzi są równoważne.
komentarz 12 sierpnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Mają sens. Odpowiedź 1 "Jestem upośledzony" odnosi się wyłącznie do mnie i sugeruje, że to ja mam jakiś problem ze sobą skoro nie rozumiem tych ikonek.
komentarz 13 sierpnia 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
A ok, wydawało mi się, że powinno być "jesteś upośledzony", bo jednak ankiety zawsze uzupełniamy w formie pierwszoosobowej :) No dobrze, zatem - nie jesteś upośledzony.
0 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2015 przez niezalogowany
edycja 13 sierpnia 2015

Wow :O To stopkę też zmieniono?! :D Teraz zauważyłem, dzięki ;)

A jeśli chodzi o to: no, rzeczywiście, nie pisza co tam jest, ale ogarnięty chociaż odrobinkę albo by po prostu sprawdził, albo najechałby kursorem na ten element i popatrzył na lewy dolny róg jaka strona mu się wyświetla.

Szczerze mówiąc, gdybyś nie założył tego tematu, to bym tak raczej nie pomyślał ;) I bym w życiu stopki nie zobaczył ;D Ale w sumie tak, fajnie by było, jakby był jeszcze tekst ;)

A propos poprawy!!!

​Jeśli się przejdzie na swój profil, to wtedy w menu nie zaznacza się zakładka Profil, tylko zakładka Pasjonaci, czyli tak niezbyt dobrze :| Ale to tyle ;)

komentarz 13 sierpnia 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Skoro już tak na czerwono piszesz, to nie można się nie doczepić - pisze się: a propos.
komentarz 13 sierpnia 2015 przez niezalogowany
:O Dzięki bardzo, bo rzeczywiście ten błąd dosłownie razi w oczy ;D
0 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2015 przez kmieciak_m Mądrala (7,450 p.)
"Polecane miejsca w sieci" nie miałem pojęcia, że takie coś na forum istnieje kurka rurka ... jestem upośledzony.
komentarz 11 sierpnia 2015 przez mrcnsct Nałogowiec (36,390 p.)
edycja 11 sierpnia 2015 przez mrcnsct
Wydaje mi się, że to istnieje od niedawna. Dzisiaj rano linki do cennych informacji nie działały, a polecane miejsca w sieci były inne.
0 głosów
odpowiedź 12 sierpnia 2015 przez marcin_w Gaduła (3,190 p.)
edycja 12 sierpnia 2015 przez marcin_w
Ikonki faktycznie nie pokazują jednoznacznie gdzie dokładnie zostaniemy przeniesieni. Lepiej będzie kiedy zostaną dodane napisy. Zmieniłbym również odpowiedź "Jestem upośledzony" na coś innego.
0 głosów
odpowiedź 12 sierpnia 2015 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Według mnie Pan Mirosław powinnien dodać popup do wszystkich ikon i będzie idealnie.

Nie wiedziałem np. co to za litera M, logo miroslawzelent.pl jest inne.

Podobne pytania

+1 głos
6 odpowiedzi 492 wizyt
pytanie zadane 5 października 2015 w HTML i CSS przez koder12 Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 184 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2020 w HTML i CSS przez wsnofi Bywalec (2,680 p.)
+29 głosów
25 odpowiedzi 1,190 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2015 w Sprawy forum przez Eerie Mądrala (7,130 p.)

92,551 zapytań

141,397 odpowiedzi

319,528 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...