• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

zablokowanie zmiany hasła

Object Storage Arubacloud
0 głosów
424 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez SiekamCebule Początkujący (370 p.)

Dziele komputer z bratem, tata założył konto gościa dla mnie i brata, powiedział mi hasło do administratora bo potrzebowałem do jednej rzeczy bo trzeba było go wołać żeby wpisał, wiec dał mi je żebym było szybciej, i brat się dowiedział jakie to hasło. Zrobiłem swoje konto bo mi ruszał rzeczy. Jako że zna hasło do administratora zmienia mi hasło i przez to wchodzi mi tam na konto, poszukałem na necie jak zablokować zmianę hasła i to zrobiłem, raz nie można zmienić, raz można. zmieniał na koncie gościa poprzez panel sterowania, wpisywał hasło do administratora i zmieniał, zablokowałem nawet to dla wszystkich 3 kont, i dalej nie działa :( Baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo proszę o jak najszybszą pomoc.

Mam Windows 7

2
komentarz 16 maja 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
A nie można się pk prostu dogadac?...
komentarz 16 maja 2020 przez SiekamCebule Początkujący (370 p.)
no właśnie nie :|
1
komentarz 16 maja 2020 przez Barbarossa Obywatel (1,650 p.)
edycja 16 maja 2020 przez Barbarossa
Ja bym z takim bratem pomyślałbym czy nie kupić oddzielnego dysku i wgrywasz system i z głowy (jak odchodzisz od kompa odłączasz, do tego kieszeń dyskowa, byś co chwila obudowy zdejmować nie musiał) (albo się dogadac)+nikt ci wirusów nie zainstaluje chyba, że sam sobie :)

edit nie jest to odpowiedz, tylko nad czym ja bym pomyślał, dlatego w komentarzu
komentarz 16 maja 2020 przez SiekamCebule Początkujący (370 p.)
przeniesione 16 maja 2020 przez Arkadiusz Waluk
Ale ja sie pytam czy da sie coś zrobić na pc, a nie kupowanie czegoś, lub dogadanie sie
komentarz 16 maja 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Poproś ojca o zmianę hasła do konta administratora i po problemie.
komentarz 16 maja 2020 przez Barbarossa Obywatel (1,650 p.)

@SiekamCebule,
 a nawet jeśli nie będzie znał hasła do admina to i tak jak będzie chciał wejść na twoje konto to zrobi to, bo obejście hasła w windowsie to 5 minut roboty :/ (więc dogadanie się jest najprostsze)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 maja 2020 przez SiekamCebule Początkujący (370 p.)
a cos innego?

pls
komentarz 16 maja 2020 przez Barbarossa Obywatel (1,650 p.)
wirtualną maszynę możesz stworzyć (np. z linuksem)/ dane na usb przechowywac, by nic na kompie nie zostało ważnego/ dane w chmurze

brak danych => brak zainteresowania

nic innego nie wymyślisz jak brat taki "uparty"
komentarz 16 maja 2020 przez SiekamCebule Początkujący (370 p.)
ale też chodzi mi o to ze jak niby zablokowałem zmianę hasła, to dalej można je zmienić :/
komentarz 18 maja 2020 przez SiekamCebule Początkujący (370 p.)

@BarbarossaWielki, za kilka dni kupuje pendrive 128gb i tam będę miał :) dzięki za pomysł

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,500 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez BlvckFox Gaduła (4,240 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 244 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 124 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2017 w Systemy operacyjne, programy przez SonQ Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...