• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Początek przygody z programowaniem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
421 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2020 w Nasze poradniki przez pawelrutkowski Nowicjusz (150 p.)
Witam wszystkich,

Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z programowaniem. Spróbować, zobaczyć, sprawdzić czy to będzie dla mnie. Mam strasznie "rozleniwiającą" pracę. Zawsze, gdy tam jestem to moje szare komórki idą spać. Muszę zacząć działać umysłowo, bo za jakiś czas stanę się amebą. Pomyślałem, że kodowanie może być fajne. Tym bardziej, że od jakiegoś czasu coś mnie dziwnie "ciągnęło" do tego. Nie umiem tego wyjaśnić.

Trafiłem na film Pana Mirosława Zelenta na YT i stąd pomysł na to forum.

Docelowo chciałbym nauczyć się programowania w C#, ale znajomy doradził mi, żebym najpierw poznał Pythona i od niego chciałbym zacząć. Pobawić się około roku. Poznać zasady i sposób myślenia. Pomyślałem, że najlepiej będzie najpierw wyciągnąć jak najwięcej z jakiegoś kursu na YT. Potem ewentualnie może jakiś płatny. Czy to właściwa droga, czy strata czasu i nie bawić się w darmówki? A może zna ktoś godny polecenia kurs dla świeżaków (z Pythona). Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam
komentarz 16 maja 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Najlepiej kupić sobie książkę. A kusy wideo traktować raczej jako dodatek.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 16 maja 2020 przez eunstachy Stary wyjadacz (14,180 p.)
Chyba jest to kwestia indywidualna, jaki sposób uczenia jest najlepszy. Osobiście zaproponował bym coś zupełnie odwrotnego co napisał @JakSky, czyli minimum książek, trochę kursów wideo + jak najwięcej samemu pisać.
1
komentarz 16 maja 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

yes

Od siebie dodam, że dla osoby początkującej przejście z Pythona na C# może być jak zderzenie ze ścianą laugh

komentarz 16 maja 2020 przez pawelrutkowski Nowicjusz (150 p.)
Przejście na C# na pewno nie byłoby za dwa miesiące. Chcę pobawić się PYTHON'em minimum rok. Zacząć od czegoś prostrzego i zobaczyć, czy w ogóle to jest dal mnie.
komentarz 16 maja 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Skoro chcesz rok poświęcić na węża to czemu przy nim nie zostać? Jeśli myślisz o zawodowej przyszłości to rok to bardzo dużo.
komentarz 16 maja 2020 przez pawelrutkowski Nowicjusz (150 p.)
Chciałbym potem wyszkolić siebie w obsłudze silnika UNITY, żeby w nim zrobić moją grę.

Najpierw wstępna nauka programowania - PYTHON

Potem Nauka docelowego języka - C#

Docelowo oganianie całego UNITY

Tak to sobie wstępnie wymyśliłem, ale to baaardzo dalekosiężne plany. Na tą chwilę muszę ocenić czy jestem w stanie ogarnąć szeroko rozumiane "programowanie"... i czy to w ogóle jest dla mnie.

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 170 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 769 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 670 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2018 w JavaScript przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,546 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...