• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie Stron Internetowych - Zarabianie w młodym wieku

Object Storage Arubacloud
0 głosów
618 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Borys Użytkownik (830 p.)
Cześć.

Od około lutego programuje w PHPie, HTML, CSS i JS od około 2019 tylko z przerwą od około czerwca do lutego(początku przygody w PHPie). Potrafię dość dużo w Pythonie, lecz wątpię aby ktoś chciałby coś z pythona(nie robiłem nic z Django i Flask. Raczej sieci itp.). Chciałbym zacząć robić strony i inne usługi dla innych ludzi. Mieszkam na Biskupinie we Wrocławiu, umiem podstawowo konfigurować routery(hasła,nazwym, szyfrowanie itp. do port forwardu). Potrafię postawić serwer webowy z bazą danych. Nie nazwałbym się Full Stackiem ale umiem trochę frontendu i backendu. Zrobiłem system biblioteki (trochę słaby jako iż był to mój pierwszy projekt), System z notatkami(jako drugi projekt) i Forum z chatem(trochę niedopracowany, wciąż ulepszam ten projekt). Z samego programowania trochę umiem, większości nauczyłem się z Pythona. (nie umiem dobrze o sobie mówić :( ). Umiem składać proste layouty w css'ie, jestem fanem minimalizmu. Mam przygotowane 3 templatki designu, lecz jestem otwarty na propozycje klienta. Nie liczę na jakieś ogromne stawki.

A więc tak. Potrafię zrobić stronę, podpiąć ją do bazy danych i wstawić ją na serwer.

Co sądzicie o moich umiejętnościach i czy mam szansę dostać jakieś zlecenia?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 15 maja 2020 przez zoya Bywalec (2,840 p.)
Cześć,

Szanse pewnie masz tylko pytanie czy wiesz jak wygląda praca z klientami? Czy zdajesz sobie sprawę jak bywają roszczeniowi i jakie potrafią mieć wymagania? Nie wiem w jakim wieku jesteś, ale na Twoim miejscu zaczęłabym  od szukania zleceń wśród znajomych, na zasadzie poleceń itp. i dopiero potem ewentualnie czegoś poważniejszego. Jednak wydaję mi się, że lepszym pomysłem na początek byłoby poszukanie jakiegoś stażu (najlepiej w firmie gdzie są dobre praktyki, zwłaszcza code review), gdzie mógłbyś uczyć się od innych i określić czym chciałbyś się zajmować. Nie chcę Cię zniechęcać, ale rzucanie się na głęboką wodę, a zwłaszcza praca z klientem może zniszczyć w Tobie chęć nauki programowania. Oczywiście nie musi tak być, ale weź to pod uwagę.
komentarz 15 maja 2020 przez Borys Użytkownik (830 p.)
@zoya

Mniej więcej wiem jak wygląda praca z klientami z opowieści i doświadczenia :) . Od ilu lat przyjmują na praktyki/staż? Zaraz mam 14 lat. Zleceń od znajomych bym się nie spodziewał. Prędzej od znajomych znajomych rodziców czy coś w tym stylu. Dziękuję za odpowiedź.
komentarz 15 maja 2020 przez zoya Bywalec (2,840 p.)
To super, że zacząłeś naukę tak wcześnie. Jednak poczekałabym jeszcze kilka lat z pracą zarobkową, chyba że "znajomy, znajomego, rodzice kolegi, itp" będą chcieli Ci coś zlecić. A najbliższe kilka lat poświęciłabym na naukę i tworzenie projektów, którymi będziesz mógł się pochwalić jak już zaczniesz szukać zleceń/stażu/pracy.
komentarz 15 maja 2020 przez Borys Użytkownik (830 p.)
Ok, dziękuję za radę. Jeszcze mam pytanie odnośnie stażu. Od ilu lat można iść na staż?
komentarz 15 maja 2020 przez zoya Bywalec (2,840 p.)
Tego niestety nie wiem, ale myślę, że będzie Ci trudno w tak młodym wieku coś znaleźć, a nawet jeśli, to będziesz potrzebował zgody rodziców.
komentarz 15 maja 2020 przez Borys Użytkownik (830 p.)
Mam nadzieję że nie będzie problemów ze zgodą.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 937 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 448 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 280 wizyt
pytanie zadane 26 października 2020 w HTML i CSS przez Vince Nowicjusz (200 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...