• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Hosting dla aplikacji webowych, bazy danych, aplikacje mobilne

Object Storage Arubacloud
+1 głos
592 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2020 w Hostingi, domeny, usługi przez anonymousProgrammer Początkujący (350 p.)
Hej,

W najbliższym czasie potrzebuje wrzucić swoje aplikacje w świat. I teraz tak:

1. Aplikacja jest napisana w technologiach SpringBoot + Angular, które stanowią de facto osobne aplikacje komunikujące się pomiędzy sobą. (aplikacja będzie pełnić funkcje admin panelu, nie musi mieć jakiejś domeny, najlepiej żeby nikt poza adminem nie wiedział o jej istnieniu ;))

2. Jest podłączona relacyjna baza danych PostgreSQL (będzie korzystać z niej każda aplikacja wymieniona tutaj).

3. W niedalekiej przyszłości będzie jeszcze aplikacja mobilna (Flutter android/ios), która będzie korzystała z tego Springowego serwisu. (logowanie, wysyłanie danych, odczytywanie etc.)

4. Będzie jeszcze jedna osobna aplikacja webowa, która będzie również korzystać z tego Springowego serwisu. (będzie tylko wyświetlać jakieś dane z bazy, żadnego uwierzytelniania, żadnej logiki, strona poglądowa).

Jak to w ogóle ugryźć? Nigdy wcześniej nie wrzucałem nigdzie żadnej aplikacji. Jest troche tych hostingów w sieci, a jednym z kilku nad którymi się zastanawiam jest JVM host.

Pozdrawiam
2
komentarz 14 maja 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Przy tylu aplikacjach i różnych technologiach może najlepiej użyć Dockera a następnie poszukać jakiejś chmury? Będzie ciężko znaleźć hosting czy chmurę typu PaaS obsługująca to wszystko. Sam ostatnio to przerabiałem.
komentarz 14 maja 2020 przez anonymousProgrammer Początkujący (350 p.)
edycja 14 maja 2020 przez anonymousProgrammer
Ok, rozważe to

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 14 maja 2020 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Według mnie najlepiej byłby w tym przypadku sobie kupić VPSa z Linuxem i skonfigurować wszystkie technologię na własną rękę. Na VPS można wszystko ustawić jak się chce. Postawienie ssh, sftp, javy i https nie jest jakieś trudne a dawałoby kontrolę nad wszystkimi technologiami.
komentarz 14 maja 2020 przez anonymousProgrammer Początkujący (350 p.)
Jakiego VPS'a polecasz?
1
komentarz 14 maja 2020 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Nie wiem, ja mam na Aruba Cloud i jestem zadowolony, serwer jak serwer... działa. Tylko, że około rok temu podwyższyli ceny dla nowych klientów, więc może znajdziesz coś cenowo bardziej atrakcyjnego.
komentarz 14 maja 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

@JAKUBW, przy tylu aplikacjach zasoby vps-a mogą szybko się skończyć i będzie problem ze skalowaniem. Trzeba pamiętać, że vps to nie dedyk czy skalowalna chmura.

komentarz 14 maja 2020 przez anonymousProgrammer Początkujący (350 p.)
Hmm, to może lepsza by była opcja aby aplikacja opisana w punkcie 4, stanowiła osobny serwer, baze danych etc. (ta aplikacja tak naprawdę będzie potrzebować minimalny backend, dosłownie 1-2 tabele do przechowywania danych)

Wtedy przysporzyło by to mniejszych problemów, co myślicie?
komentarz 15 maja 2020 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)

@JakSky, Owszem, ale to zależy od skali projektu. Jeżeli będzie to duży projekt i używany intensywnie przez tysiące osób to rzeczywiście warto pomyśleć o czymś innym.  Nie znam skali projektu, to musiałby sam autor oszacować.

Co do propozycji osobnego serwera to można, choć chyba tutaj lepszym rozwiązaniem byłoby docker, bo po co płacić za osobne 2 serwery tym bardziej jak ta aplikacja webowa ma być bardzo prosta, to nie potrzebuje dużo zasobów.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 433 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2021 w Inne języki przez assassin Gaduła (3,260 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 296 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...