• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak dostepnych wysokich rozdzielczości

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
929 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez buumk Nowicjusz (140 p.)
Witam,

jestem trochę zielony w tym temacie dlatego proszę o pomoc. Mam komputer z monitorem 27 cali z rozdzielczością 2540 x 1440, teraz dołączyłem telewizor 50 cali z max rozdzielczością 3840 x 2160 jednak nie mogę ustawić większej rozdzielczości niż 1980 x 1080. Karta graficzna powinna obsłużyć trzy takie telewizory. Dodam, że telewizor podłączony jest z pomocą kabla HDMI z przejściówką na displayport do karty. Kabel HDMI daje ograniczenie?
komentarz 13 maja 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Czy na monitorze wyświetla się obraz w rozdzielczości 2540x1440, czy też "tylko" FullHD? Czy zainstalowałeś sterowniki do karty graficznej?
komentarz 13 maja 2020 przez buumk Nowicjusz (140 p.)
przeniesione 13 maja 2020 przez ScriptyChris

instalowałem sterowniki, na monitorze wyswietla w 2540 x 1440. 
Wrzucam dwa screeny z menu nvidia, może to bardziej rozjaśni sytuacje. W przypadku monitora mam opcje wyboru rozdzielczości ULTRA HD i PC dla opcji PC mam dostępne wszystkie rozdzielczości, w przypadku telewizora nie mam opcji wyboru rozdzielczości w trybie PC. Może trzeba coś zrobić, żeby czytał ten telewizor z wejścia HDMI1 jako PC? ( w menu samego telewizora mam włączone HDMI1 jako PC)  

komentarz 13 maja 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Może spróbuj ustawić "własną rozdzielczość" dla TV.

Czy jeśli podepniesz sam TV, to też nie masz dostępnej jego pełnej rozdzielczości?

komentarz 13 maja 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Jeszcze możesz pokombinować z checkboxem do pokazania pełnej listy rozdzielczości TV. U Ciebie go nie widać, ale pod tym linkiem są komentarze osób z podobnym problemem i piszą jak to naprawić.

komentarz 13 maja 2020 przez buumk Nowicjusz (140 p.)
dokładnie tak nawet podpięty sam TV w trybie PC dla HDMI1 nie pozwala na ustawienie wyższej rozdzielczości, próbowałem ustawić własną rozdzielczość i nie daje rady ustawić wyższej.Po około 20 sekundach wraca do poprzedniej konfiguracji czyli 1980 x 1080. Martwi mnie, że to jest wina HDMI, ale nie wierze, że nie da się tego ustawić. Karta graficzna to nivdia Quadro P400 3x displayport.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 13 maja 2020 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

Sprawdź czy kabel HDMI oraz wejście telewizora oraz wyjście karty graficznej (w torze HDMI) obsługuje standard na odpowiednim poziomie https://pl.wikipedia.org/wiki/HDMI

komentarz 13 maja 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

@buumk, Możesz też podpiąć TV tym kablem, którym podpinasz monitor (skoro monitor wyświetla pełną rozdzielczość).

0 głosów
odpowiedź 13 maja 2020 przez Kisielewsky Użytkownik (830 p.)
Spróbuj podpiąć kabel do wejścia HDMI/ MHL, to źródło zapewnia najwyższą jakość obrazu i dźwięku :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 108 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Ravn Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 702 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 259 wizyt

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...