• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rada życiowa z programowaniem i przyszłością

Object Storage Arubacloud
0 głosów
243 wizyt
pytanie zadane 12 maja 2020 w Offtop przez Haniula Nowicjusz (130 p.)
Cześć

Jestem uczennicą liceum, aktualnie kończę 2 klasę matematyczno-informatycznego. Mam problem z podjęciem decyzji która mnie męczy bardzo mocno, ponieważ nie wiem co zrobić. Nie chcę iść na studia, jestem średniakiem jeśli chodzi o naukę, nie mam najlepsze oceny, nienawidzę wkuwać, wole myśleć logicznie, ale niestety to co dają teraz z matmy, jest wgl dla mnie nie logiczne, ale to nie jest ważne. Uwielbiam gry, i chce iść w kierunku tworzenia je. I teraz pytanie, czy muszę iść na studia żeby zostać programistą po liceum, czy jednak mogę ukończyć liceum, pójść na kursy jeszcze z programowania i starać się szukać pracy nawet jeśli miało by być na najniższym stanowisku. Od razu mówię, moi rodzice są dosyć surowi i mnie naciskają na studia, i nie słuchają się zwykle moich zdań. Proszę o radę, najlepiej bym chciała też wiedzieć z waszego doświadczenia z życia, co zrobiliście itp. bym mogła wiedzieć na czym stoję. A i czy lepsze są kursy online czy na miejscu?
1
komentarz 12 maja 2020 przez Asertywny Mądrala (5,430 p.)
Oczywiście, że studia
5
komentarz 12 maja 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

Asertywny Dlaczego?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 maja 2020 przez kukulim Mądrala (6,440 p.)
Cześć,

Myślę że nikt nie jest w stanie powiedzieć Ci jak żyć. To twoje życie i ty musisz decydować. Chyba nie chcesz swojej przyszłości opierać na komentarzu kogoś kogo nie znasz i co ważniejsze kogoś kto nic o tobie nie wie.

Jeśli chcesz programować to się tego ucz, do końca liceum masz jeszcze trochę czasu.

Tylko nie tak że przez rok będziesz szukać i się zastanawiać i wybierać język itp.

3-4 godziny dziennie programuj i już i niema że wakacje albo szkoła albo inne wymówki. (Po roku będziesz wiedzieć czy chcesz to robić czy nie.) Po szkole musisz już być gotowa na pracę.

Można też iść na studia zaoczne pracować i się uczyć.
0 głosów
odpowiedź 12 maja 2020 przez Anonim666 Użytkownik (950 p.)
generalnie liceum bez studiow to troche strata czasu.. masz tylko mature..ale z drugiej strony studia w tym zawodzie nie sa konieczne.. jak dla mnie to ucz sie programuj a z decyzja poczekaj.. moze studia zaoczne? jesli chodzi o kursy to kursy sa dla ludzi ktorzy nie ogarniaja i trzeba im tlumaczyc jak dziecku.. skoro mowisz ze lubisz myslec logicznie to byle jaki darmowy kurs z internetu + ksiazka i duzo samodzielnego pisania ;)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 735 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 1,068 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 448 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...