• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Builder - C++

Object Storage Arubacloud
0 głosów
458 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2020 w Systemy operacyjne, programy przez _Kuba_ Początkujący (250 p.)
Mam pytanie. Obecnie jestem na 7 odcinku podejścia obektowego w kursie Mirosława Zelenta.

Używa on tam programu C++ Builder 6. Jest już on dosyć przestarzały i zastanawiałem się nad jakimś innym.

Znalazłem QT creator, lecz jest on bodajże płatny. Co sądzicie o Visual Studio od Microsoftu? Jestem bardzo początkujący jeśli chodzi o obiektówkę i nie wiem czy nie jest to zbyt profesjonalny program.

Może jeszcze coś innego?
komentarz 11 maja 2020 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Pobierz nowszą wersję C++ Buildera. Z tego co pamiętam QT miało 30 dniowy trail.
komentarz 11 maja 2020 przez _Kuba_ Początkujący (250 p.)
Tylko, że chciałbym pobawić się trochę dłużej niż 30 dni :/ Więc szukam czegoś co nie ma okresu próbnego
komentarz 11 maja 2020 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Potrzebujesz programu w którym przeciągasz elementy?

Może poszukaj jakiejś biblioteki graficznej i tam "pisz interfejs"
komentarz 11 maja 2020 przez _Kuba_ Początkujący (250 p.)
Chyba jak przeciągasz elementy to najlepsze na początek. Jak napisałem, dopiero się uczę, więc nie wiem co powinienem wybrać.
komentarz 12 maja 2020 przez Asertywny Mądrala (5,430 p.)
Właśnie dlatego, że się uczysz, lepiej na początku nie przeciągać tylko klepać. Później nikomu już się nie chce:P

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 maja 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Znalazłem QT creator, lecz jest on bodajże płatny

Sam program jest darmowy. Biblioteka Qt jest na dwóch licencjach: komercyjnej i LGPL. Sprawdź, czy Ci pasuje taki układ.

Co sądzicie o Visual Studio od Microsoftu? Jestem bardzo początkujący jeśli chodzi o obiektówkę i nie wiem czy nie jest to zbyt profesjonalny program.

Jeśli chodzi o "wyklikiwane" GUI, musisz mieć na względzie, że VS używa biblioteki, która normalnie jest dla C#, dlatego w czystym C++ okienek nie zrobisz... no chyba że będziesz rzeźbił w WinAPI lub innej, zewnętrznej bibliotece GUI (wxWidgets na przykład).

 

komentarz 13 maja 2020 przez _Kuba_ Początkujący (250 p.)
A Windows Forms?  Nada się? Czy to zupełnie co innego?
komentarz 13 maja 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Windows Forms to jest to, o czym pisałem w poprzednim poście. Jest to biblioteka/API wchodzące w skład .NET framework (platformy dla języków zarządzanych). W standardowym C++ nic tu nie zdziałasz. Możesz pisać w C++/CLI - takiej hybrydzie C++ i C# stworzonej przez Microsoft - ale IMO jak chcesz korzystać z platformy .NET, ucz się C#.

komentarz 13 maja 2020 przez _Kuba_ Początkujący (250 p.)
No dobra.
Tylko, że aktualnie uczę się obiektowego C++ z kursu p. Zelenta. Używa tam Buildera 6. Wydaję mi się że jest on trochę stary i chciałem coś nowszego znaleźć. Chyba zostanę przy tym QT creatorze.
komentarz 13 maja 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Cokolwiek wybierzesz będzie lepsze niż trwanie przy Builderze 6 ;)

 

obiektowego C++

Nieobiektowe C++ to C z klasami.

komentarz 14 maja 2020 przez Arcturus Bywalec (2,370 p.)

@_Kuba_, ja ci polecam gtk+ i glade

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 337 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 311 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 471 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2019 w C i C++ przez Przemek49 Obywatel (1,260 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...