• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

licznik produkcji

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
155 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez wsnofi Bywalec (2,680 p.)
Witam, dostałem w pracy zadanie stworzenia licznika produkcji pokazującego ile sztuk zostało do końca, pracuje na wielkiej ubojni owiec i produkt przesuwa się po łańcuchach.

Wpadlem na pomysł jakiejś detekcji ruchu i servera na rasberry pi do którego jest podłączony detektor, a i każda detekcja sztuki wykonuje pewien skrypt JS który inne monitory pobierają z server'a (np. node.js)

Zastanawiam się czy da sie to zrobic latwiej, a jeśli nie jak nazywa się fachowo coś co wykrywa ruch np. laserem do rasberry pi? Oraz czy to może być trudne dla kogoś kto nigdy nie zajmował się elektroniką a samym programowaniem?
komentarz 11 maja 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

produkt przesuwa się po łańcuchach

Najłatwiej chyba liczyć ilość haków za pomocą jakiegoś czujnika fizycznego. Czujnik ruchu mogą być kłopotliwe w użyciu. Np gdy dwie sztuki będą zwisać obok siebie.

komentarz 11 maja 2020 przez wsnofi Bywalec (2,680 p.)
Niestety haki czasem mogą być puste (zerwany produkt) a wymogi nie pozwalają na dotykanie produktu żadnymi drobnymi ruchomymi elementami, gdzie produkt może mieć naprawde różne wielkości

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 11 maja 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
wybrane 11 maja 2020 przez wsnofi

Najlepsza
1. Czunik ruchu, aczkolwiek watpie zeby sie sprawdzil z prostego powodu, na linii raczej lecii mieso za miesem, wiec ruch bedzie ciagle. Jezeli zas tak nie jest, czyli jest zalozmy odstep 1cm. To wtedy mozna wykonac cos typu kasa, takie jak sa w sklepie. Na ich przodzie masz wiazke lasera, jezeli nie zostanie ona przerwana to tasma leci dalej, jesli pojawi sie jakis przedmiot to tasma sie zatrzyma. Tutaj jezeli wiazka by sie przerwala to podbijasz ilosc o 1.

2. Sam czunik ruchu do rspp to wydatek max 5 zl + okodowanie go to moze 6 linijek kodu. Ale musisz wyslac te dane na serwer, musisz wymyslic algorytm kiedy ma zwiekszac liczbe, musisz przemylec co sie stanie, jesli obok siebie beda 2 kawalki miesa itd, wiec w teorii jest to piekne i latwe, a w praktyce juz nie do konca.

3. Zabawy z elektronika to nie bedziesz mial, tzn kupujesz jakis sensor i to tyle. Ale mowie, jest tu wiele nie wiadomych, rownie dobrze mozna wykorzystac kamere i rozpoznawanie miesa po ksztalcie itd napisane w pythonie
komentarz 11 maja 2020 przez wsnofi Bywalec (2,680 p.)
Sztuka mięsa jest dość solidna i minimalny odstęp musi wynosić minimum metr, nie mogę na siebie nachodzić.

Wkręciłem się w ten pomysł ale szczątkowe informacje na googe które znajduje mi nie pomagają, naprowadziłbyś mnie podając mi częsci/ zestaw z którego moge to złożyć oraz jakąś nazwe biblioteki(?) pod node bądź php aby można było obsłużyć sensor?

Jeśli pomysł się uda i firma zaakceptuje oraz wynagrodzi odpowiednio podzielę się nagrodą z tobą za pomoc =)
komentarz 12 maja 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Nope, tzn sam sensor musisz odsluzyc najlepiej chyba pythonen, tzn zebrac dane z serial portu i przeslac je na serwer. To bedzie najlepsze rozwiazanie. I przykladow w necie znajdziesz sporo.

https://youtu.be/KX_-MPOJNXY

Tutaj masz mnie wiecej czesci i dzialanie. Tzn masz laser i odbiornik, spraedzasz na odbiorniku czy dostaje strumien lasera i to cala filozofia. Oczywiscie wymaga to tez miejsscowienia samej wiazki i odbiornika, wiec musza zostac zachowane zasady bhp oraz musisz poprowadzic odpowiednio kable. Z drugiej strony ich dlugosc tez ma znaczenie, wiec najlepiej zeby wszytsko odbylo sie blisko tasmy, tzn umiejscowienie czujnikow i raspberry pi i mysle, ze to tyle.

A co do wynagrodzenia, to nie trzeba dzieki.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 63 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2020 w Python przez bbbbbbbb Użytkownik (950 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 618 wizyt

92,843 zapytań

141,782 odpowiedzi

320,858 komentarzy

62,174 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Wprowadzenie do ITsec, tom 2

Można już zamawiać tom 2 książki "Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT" - będzie to około 650 stron wiedzy o ITsec (17 rozdziałów, 14 autorów, kolorowy druk).

Planowana premiera: 30.09.2024, zaś planowana wysyłka nastąpi w drugim tygodniu października 2024.

Warto preorderować, tym bardziej, iż mamy dla Was kod: pasja (użyjcie go w koszyku), dzięki któremu uzyskamy dodatkowe 15% zniżki! Dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za kod dla naszej Społeczności!

...