• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Skąd znacie Ruby?

VPS Starter Arubacloud
+4 głosów
1,143 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2015 w Ruby przez Vizard Użytkownik (750 p.)
Ja poznałem Ruby dzięki RPG Maker XP a wy?

9 odpowiedzi

+24 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Kohana91 Obywatel (1,440 p.)

Ruby? Ja ją poznałam, kiedy pracowałam jako niania :P

 

komentarz 8 kwietnia 2015 przez Kohana91 Obywatel (1,440 p.)
No przepraszam za ten suchar :)
komentarz 8 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)

Ode mnie masz plusa za żarcik. wink

komentarz 10 kwietnia 2015 przez RegularLemon Stary wyjadacz (12,260 p.)
Zacny suchar, daje plusa :P
+1 głos
odpowiedź 17 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (13,980 p.)
Tak samo jak ty w RPG Maker XP xD najlepsze dzieciństwo, tworzenie własnej gry xD
+1 głos
odpowiedź 4 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Poznałem i zraziłem się dzięki RPG makerowi XP. Od tamtego czasu chodzi mi po głowie przeportowanie silnika gier z niego do najlepszego języka na świecie… czyli JS ;)

Jedna rzecz podoba mi się w Ruby: wszystko jest tam obiektem (jak w JS)
komentarz 13 lutego 2016 przez Luna Cognita Dyskutant (8,130 p.)
JS nie jest najlepszy :D większość jego ficzerów jest akurat popsuta xD
komentarz 13 lutego 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
A możesz wymienić choć kilka takich ficzerów czy po prostu powtarzasz obiegową opinię?
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Nie znam Ruby. Fajny to to język? Żeby nie robić spamu to można nauczyć się go w Codecademy, widziałem, jak uczyłem się tam HTML i CSS.
komentarz 8 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Pokaż mi dowód.
komentarz 8 kwietnia 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)

ha, i co? Jestem boski.

komentarz 8 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
To, że jestem Krecikiem, nie oznacza, że jestem kretem. A propos, krecik to tylko moje ID.
komentarz 8 kwietnia 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
każdy twierdzi, że jesteś kretem, nie oszukuj sie.
komentarz 8 kwietnia 2015 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
Krecik po prostu nie byłby sobą gdyby nie skomentował jakiegoś pytania :D
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Z filmu pana Zelenta.
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)

Ja nauczyłem się dzięki tej książce: http://helion.pl/ksiazki/ruby-programowanie-david-flanagan-yukihiro-matsumoto,rubypr.htm#format/e, bardzo polecam.

Pozdrawiam

komentarz 14 czerwca 2015 przez NetR3aper Obywatel (1,060 p.)
Kiedy czytales te ksiżkę? Bo zastanwiam sie nad kupnem, ale mam dylemat bo Ruby mógl sie bardzo zmienić prze te 7lat:D czy uwazasz, że material na tyle aktualny aby nadawal sie do nauki?
komentarz 21 stycznia 2016 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Przez 7 lat Ruby się "dość" zmienił. Przede wszystkim między wersjami 1 a 2 (teraz aktualną jest 2)
komentarz 21 stycznia 2016 przez NetR3aper Obywatel (1,060 p.)
no wiem wiem, ale myslalem, że może z ta książką jest tak jak z 'Javascript The Definitive Guide' albo 'JS: The Good Parts'- stare ale jare;d w kazdym razie od zadania tego pytania przeze mnie minelo juz tyle czasu ze zdazylem sie zorientowac jak wyglada sytacja;d
0 głosów
odpowiedź 4 czerwca 2015 przez gutek927 Obywatel (1,640 p.)
Nie będę zakładać nowego tematu wiec napisze tutaj.

Od czego polecacie zacząć przygodę z ruby on Rails. Czy można się uczyć tego frameworka nie znając języka ruby? Jakie są dobre materiały książki zarówno polsko jak i anglo języczne?
0 głosów
odpowiedź 19 stycznia 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Skoro ktoś podbił temat to ja napisze.

Jak poznałem Ruby? Trudno powiedzieć, ale z poradników i tutorial.
Skąd się dowiedziałem o Ruby? Kumpel z technikum rzucił hasło, że w tym kodzi i jest fajnie. Wcześniej programował w PHP i szukał alternatywy, więc poszedł w stronę Ruby. Ja sam w tamtym czasie szukałem czegoś nowego i fajnego, więc postanowiłem też pójść tą drogą, lecz początki nie były łatwe. Przy pierwszym starciu się odbiłem, nie wiedziałem co do czego i jak. Przy drugim starciu myślałem, że jestem na dobrej drodze do jego poznania, lecz tym razem też poległem. Przy trzecim starciu gdy już nie miałem nic do stracenia w końcu oswoiłem bestię i jest tak do teraz. Język fajny, aczkolwiek dla osoby, która wcześniej siedziała głównie w C-podobnych językach może być na początku dziwny i niezrozumiały i trzeba go zrozumieć i dać mu szansę, naprawdę warto ;)
komentarz 21 stycznia 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Nie wiem o co dokładnie chodzi, ale jeżeli chcesz jakiś tutek to chyba najlepszy i najbardziej przystępny jest ten na CodeCademy ;)
0 głosów
odpowiedź 21 stycznia 2016 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Szukałem alternatywy dla PHP i próbowałem różnych języków. Na początku ciężko mi się było przebić przez "obiekty", bo w ogóle nie rozumiałem obiektów. Dawne czasy w sumie. Ostatecznie używam tego języka do małych programów, bo i tak "zawodowo" siedzę we frontendzie, a tam go nie użyję.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 138 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2023 w Ruby przez whiteman808 Obywatel (1,780 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 241 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2022 w Ruby przez doskanoness Obywatel (1,240 p.)
–4 głosów
4 odpowiedzi 752 wizyt
pytanie zadane 6 września 2021 w Ruby przez Teknal Początkujący (290 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...